make up2

اگر شما جزو آن گروه  از اشخاصی هستید که به عوض امتحان وسایل جدید، از وسایل امتحان شده و قابل اطمینان استفاده می‌کنند، شما را نصیحت نمی‌کنیم. با این حال، به شما توصیه می‌کنیم که از وسایل زیبایی به ظاهر ترسناکی که در حقیقت اینگونه نیستند، استفاده کنید.

اگر یکبار از آنها استفاده کنید، با آنها احساس راحتی خواهید کرد. اما تا آن زمان، کاملا در اشتباهید و بی خود و بی جهت از آنها می‌ترسید!

پاک کننده روغنی

بنظر می رسد که «روغن» و «پاک کننده» در بحث مراقبت از پوست، کاملا متضاد هم باشند، اما اینگونه نیست! با وجود آنکه مالیدن روغن بر روی صورت برای پاک کردن چربی، آرایش، کثیفی و بقیه‌ی چیزها ممکن است ناخوشایند بنظر برسد، اما اصلا نامطلوب نخواهد بود.

پاک کننده‌های روغنی راه مناسبی برای پاکسازی پوست شما هستند، بدون آنکه تعادل چربی طبیعی پوستتان را بهم بزنند.

پودر لایه بردار

این پودرها، حاوی دانه‌های ریز لایه برداری هستند که می‌توانید آن را قبل از مالش روی پوستتان با آب، سرم، روغن یا هر پایه‌ای که دوست دارید مخلوط کنید.

تقریبا شبیه یک مجموعه‌ی شیمیایی یا یک نوع درمان است، زیرا می‌توانید فرمول آن را با توجه به نیازهای پوستتان تغییر دهید و میزان پودر مورد نیازتان را برای ترکیب با آب یا یک مایع مرطوب کننده‌ی بیشتر، خودتان تعیین کنید.

لایه بردارهای شیمیایی

منظورمان این نیست که استفاده از آن سخت است، اما می‌گوییم: اگر خیلی می‌ترسید که از محصولات مراقبت از پوست بر پایه‌ی اسید استفاده کنید، زمان آن است که این ترس را کنار بگذارید. حتی حساس‌ترین پوست‌ها هم می‌توانند از یک لایه بردار شیمیایی استفاده کنند که در آن، اسیدهای بی خطر برای روشن کردن، صاف کردن، درمان جوش، رفع تیرگی و… بکار رفته باشد.

اگر تابحال هرگز از یک درمان شیمیایی استفاده نکرده‌اید، واقعا شگفت زده خواهید شد که تنها پس از یکبار استفاده، چقدر می‌تواند ظاهر پوست شما را بهتر کند.

رژ لب مایع

انواع کاملا جدید از محصولات لب در بازار وجود دارد که مانند برق لب، صاف و براق هستند، رنگی به زیبایی رژ لب دارند، و دارای قدرت ماندگاری فوق العاده بالایی نیز هستند.

رژ لب‌های مایع، اغلب با خشک شدن، مات می‌شوند، بدون اینکه باعث خشکی یا پوسته پوسته شدن لب شوند و بمدت طولانی هم روی لب می‌مانند. این در حالیست که رژ لب‌های بادوام معمولا باعث خشکی می‌شوند.

پودر ابرو

شاید استفاده از مدادها و مارکرهای ابرو نسبت به پودرهای ابرو که برای استفاده به یک قلم‌مو نیاز دارند، ساده‌تر و حمل آن‌ها هم آسانتر باشد. اما اگر یکبار از آنها استفاده کنید، هرگز آنها را کنار نمی‌گذارید.

پودرها، می‌توانند ابروهایی با موهای ظاهرا طبیعی و نرم ایجاد کنند، مخصوصا اگر ابروهای شما پراکنده هستند یا اینکه می‌خواهید به آنها شکل یا قوس دهید. درست است که یک قلم‌مو فضای بیشتری در کیف آرایش شما می‌گیرد، اما ارزشش را دارد.

خط چشم ژله‌ای

ممکن است با دیدن ظاهر معمولی خط چشم ژله‌ای و قلم‌مویی که همراه آن است، براحتی پیشنهاد استفاده از آن را رد کنید (چه از طرف یک شخص حرفه‌ای باشد و چه از طرف یک مبتدی). اما شاید زمان آن است که در این تصمیمتان تجدید نظر کنید.

فرمول ژله‌ای این نوع خط چشم، نسبت به محصولات مشابه، رنگدانه‌ی بیشتر و ماندگاری طولانی‌تری دارد. اگر از قلم‌مو استفاده می‌کنید، می‌توانید با خط چشم ژله‌ای، یک خط چشم گربه‌ای زیبا بکشید.