lemons

نوشیدن روزانه دو فنجان چای  لیمویی ریسک ابتلا به سرطان تخمدان را 30 درصد کاهش می‌دهد به علت اینکه  همین نوشیدنی به ظاهر معمولی شامل ترکیبات آنتی اکسیدانی بسیارقوی است.

متاسفانه سالانه هزاران مورد ابتلا به سرطان تخمدان در هر کشوری ثبت می‌شود. این بیماری به سختی قابل درمان است.

محققان برای درک بهتر مکانیسم تشکیل تومور، 171940 پرستار را در یک دوره ی زمانی بین 16 تا 22 سال تحت نظر گرفتند.

در این دوره 723 مورد سرطان تخمدان تشخیص داده شد. هر 4 سال این خانم‌ها به سوال‌هایی در خصوص عادت‌های غذایی شان پاسخ می‌دادند.

محققان با بررسی این پاسخنامه‌ها مشاهده کردند خانم‌هایی که روزانه دو فنجان چای با لیموترش میل کرده‌اند به میزان 31 درصد کمتر در معرض این سرطان قرار گرفته اند.

توصیه می‌کنیم برای مقابله با این سرطان در فنجان چای‌تان آب لیموترش بچکانید و میل کنید. روزانه مصرف دو فنجان از این چای شما را تا حد زیادی از ابتلا به سرطان مصون می‌سازد

اگر دنبال دلیل آن هستید باید بگوییم که این خاصیت فوق‌العاده در نتیجه‌ی وجود فلاوونوئیدهایی است که نه تنها در چای(به خصوص چای سیاه) بلکه در مرکبات یا انگور نیز وجود دارد که خاصیت محافظتی در برابر پیشرفت سلول‌های سرطانی دارد.

توصیه می‌کنیم برای مقابله با این سرطان در فنجان چای‌تان آب لیموترش بچکانید و میل کنید. روزانه مصرف دو فنجان از این چای شما را تا حد زیادی از ابتلا به سرطان مصون می‌سازد.

منبع- تبیان