muscles

چه شما یک بدن ساز ماهر باشید باشید و چه یک بدن ساز مبتدی همواره داخل باشگاه اشخاصی هستند که برای شما پندها و نصیحت‌هایی داشته باشند.هر شخصی برای خود نظری در باره  اینکه چه چیز مفید و کارساز در بدن سازی می‌باشد را دارد.

 

اگر شما نیز اخیرا به باشگاه می‌روید به احتمال زیاد افراد اینگونه را دیده اید که معمولا در مورد همه چیز نظر میدهند و اینطور به نظر می‌رسد که آنها همه چیز را می‌دانند ولی‌ وقتی‌ به بدن آنها نگاه می‌کنید چیز دیگری برای شما بازگو میشود.در این مقاله سعی‌ شده است که به بررسی چند مورد از این توصیه‌های اشتباه و غلط بپردازیم.

دروغ ۱) تمرین غریزی بهترین گزینه می‌باشد
غریزه در بسیاری از موارد نظیر درون زمین فوتبال، هنگام رانندگی‌ و…میتواند بسیار به ما کمک کند.اما تمرین کردن با وزنه از روی غریزه به احتمال بسیار زیاد نمی‌تواند نتیجه مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد.برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب شما باید یک رژیم غذایی با برنامه و دقیق داشته باشید و اگر تغذیه غریزی کارامد بود اکنون با مشکل افزایش وزن مواجه نبودیم.بدن سازی مبتنی‌ بر دانش میتواند شما را به نتایج بسیار مطلوبی برساند.

دروغ ۲) بدن سازان حرفه‌ای می‌دانند که چه چیز برای شما بهترین است
بدن سازان حرفه‌ای دارای بدنی بسیار حجیم و عضلاتی بسیار بزرگ هستند.این بدن سازان با داشتن ژنتیک فوق‌العاده و مصرف استروئید توانسته اند به بدنی بسیار حجیم برسند.در واقع شما باید تمرینات اینگونه افراد را به خود آنها بسپارید و طرف آنها نروید.شرایط تمرینی و بدنی آنها به طور کاملا متفاوتی با شما فرق ندارد.در عوض میتوانید از نظرات افرادی که در حال حجیم شدن هستند استفاده کنید.

دروغ ۳) دم عضلانی یک نشانه بسیار خوب بر کارامد بودن تمرینات می‌باشد.
هر کسی‌ دوست دارد که در پایان هر تمرین به دم عضلانی خوبی‌ برسد.عضلات شما در این حالت بزرگ تر به نظر میرسند اما آیا واقعاً این اتفاق یعنی‌ اینکه شما تمرین خوبی‌ را انجام داده‌اید؟جواب نه می‌باشد.دم عضلانی خوب در تمرینات لزوما نشان دهنده با کیفیت بودن تمرینات شما نمی‌باشد.برای اثبات این موضوع میتوانید شما یک وزنه بسیار سبک بردارید و ۳۰ دقیقه جلو بازو انجام دهید.آخر تمرین خواهید دید که عضلات شما بسیار دم کرده است.به نظر شما این تمرین کارامد بوده است؟اکنون جواب را می‌دانید.

دروغ ۴) برای داشتن عضلات شش تکه شکمی باید در روز ۱۰۰۰ دراز و نشست انجام داد

اگر شما نیز مدت هاست که عضلات شکم خود را تمرین می‌دهید و خبری از عضلات شش تکه شکمی نیست مشکل اصلی‌ شما درصد چربی‌ کل بدن شما می‌باشد.شما ابتدا باید درصد چربی‌ بدن خود را پایین بیاورید تا بتوانید عضلات شش تکه شکمی خود را مشاهده کنید.

powerlifting11

دروغ ۵)می‌توان روی آب کردن چربی‌ یک نقطه از بدن تمرکز کرد
امکان آب کردن فقط یک بخش از چربی‌‌های بدن وجود ندارد.مثلا برای دیدن عضلات شش تکه شکمی خود شما باید به درصد چربی‌ بدن خود توجه داشته باشید.پس به جای طراحی یک برنامه تمرینی روی برنامه غذایی خود توجه ویژه داشته باشید و سعی‌ کنید تمرینات هوازی را نیز اضافه کنید.

دروغ ۶) شما با برخی‌ از حرکات تمرینی میتوانید شکل عضلات خود را تغییر دهید
مهمترین عامل تعیین کننده شکل عضلات شما ژنتیک می‌باشد.اگر ژنتیک شما اجازه ندهد شما نمیتوانید پیک عضلات جلو بازو خود را به شکل قابل توجهی‌ گسترش دهید.دفعه دیگر اگر کسی‌ به شما گفت که میتوانید با انجام فلان حرکت میتوانید شکل عضلات جلو بازو خود را تغییر دهید اول به او یک لبخند بزنید و سپس به آرامی راه خود را در پیش گیرید.

 

دروغ ۷) تیپ بدنی من برای بدن سازی مناسب نیست من نمیتوانم عضله‌ سازی کنم
جدایی از نوع تیپ بدنی شما همیشه امکان عضله‌ سازی وجود دارد.مثلا برای افراد اکتومورف این افراد باید از مقدار کالری بالا و تمرینات منظم استفاده کنند.اگر شما عضلات خود را به خوبی‌ از مواد غذایی سیراب کنید و تمرینات با وزنه خود را به درستی‌ و منظم انجام دهید بدون شک عضله‌ سازی خواهید کرد.

دروغ ۸) من بسیار تغذیه می‌کنم و تمریناتم نیز منظم است ولی‌ رشد نمیکنم
حقیقت این است که شما به اندازه کافی‌ تغذیه نمی‌کنید.سعی‌ کنید هر هفته ۵۰۰ کالری به رژیم غذایی خود بیافزاید تا اینکه رشد عضلات شما شروع شود.اگر که می‌خواهید سرعت رشد عضلات خود را به حداکثر برسانید چربی‌‌ها را فراموش نکنید اما توجه داشته باشید که بیش از حد از چربی‌‌ها استفاده نکنید و رژیم خود را تحت کنترل داشته باشید.

دروغ ۹) تمرین بیش از حد روی عضلات سینه باعث افتادگی نوک سینه‌ها میشود
این جمله کاملا بی‌ اساس و بی‌ منطق می‌باشد.تمرین روی عضلات سینه باعث رشد آنها میشود.مطمئنا در تمرینات سینه سینه‌های شما شکل بد و ناهنجاری پیدا نخواهند کرد.

دروغ ۱۰) اگر یک مطلبی درون مجله قرار دارد پس حتما درست می‌باشد
اینترنت یک ابزار بسیار مفید می‌باشد زیرا که به مردم این اجازه را میدهد که به حجم زیادی از اطلاعات دسترسی‌ داشته باشند.اما اطلاعات غلط نیز به وفور یافت میشود.پس سعی‌ کنید همیشه از منابع معتبر اطلاعات خود را دریافت کنید.

منبع-edcoan