19101

 در باره پف زیر چشم و دلیل بوجود آمدن آن چه می دانید؟ آیا راهی برای از بین رفتن پف زیر چشم وجود دارد؟
مسایل بسیاری از جمله خستگی، استرس و تغذیه نادرست می توانند موجب ایجاد پف زیر چشم شوند. شما با رعایت نکات ساده ای می توانید پف زیر چشم خود را بهبود بخشید.
1- هنگام خواب از بالش های مناسب استفاده کنید.
2- بر روی شکم نخوابید و سر خود را داخل بالش نکنید زیرا با انجام این کار، مایعات در بدن بطور نادرست پخش می شوند. امکان دارد مقداری از این مایعات در اطراف چشمها جمع شده و پف چشم به وجود آید.
3- برای از بین بردن پف زیر چشم خود، به مدت 15 دقیقه کمپرس یخ استفاده نمایید. کمپرس یخ موجب انقباض و تنگ شدن رگ های خونی می شود و تورم از بین می رود.
4- کمی آب و شیر را به میزان مساوی با هم ترکیب کنید و بر روی چشم خود به کار برید. البته مراقب باشید شیر وارد چشمان شما نگردد. شیر آرامش بخش است و در از بین بردن پف چشم به شما کمک خواهد کرد.
5- در هنگام خواب طوری بالش را زیر سر خود بگذارید که سرتان بالاتر از سطح بدنتان باشد. بدین شکل مایعات بدن دور چشم جمع نخواهند شد.
6- از ماسک های مناسب استفاده نمایید. یکی از بهترین ماسک های بهبود دهنده پف زیر چشم، ماسک عسل و آلوئه ورا است.
برای تهیه این ماسک، نصف قاشق غذاخوری موم را با حرارت غیر مستقیم بخار ذوب کنید. نصف فنجان برگ های بابونه را خشک کرده و آسیاب نمایید. نصف قاشق غذاخوری عسل را به ظرف موم ذوب شده بیفزایید و آنها را بهم بزنید. سپس 10 قطره عصاره آلوئه ورا و برگ های آسیاب شده بابونه را نیز به آن بیافزایید. آنها را خوب با هم مخلوط کنید.بگذارید تا مواد سرد شود. پس از سرد شدن می توانید از آن ماسک گیاهی عالی برای رفع پف زیر چشم خود استفاده نمایید.
اگر مواد باقی ماند می توانید آن را تا 1 ماه در یخچال نگهداری نمایید. این یک ماسک گیاهی است و هیچگونه عوارضی ندارد.

منبع-مه شو