eat

ریزه میزه های نان، قطرات آب میوه، و باقیمانده غذاهایی که بر روی تخت می ریزد. ممکن است صبح روز جمعه زمانیکه صبحانه را  در رختخواب می خوریم  خیلی خوشتان بیاید ولی چه خوب است که  اصول بهداشتی را در این مورد فراموش نکنید

به گفته ی یکی از مدیران شرکت‌های خدمات منزل که با روزنامه‌ی «هافینگ پست» مصاحبه کرده است، حداقل نیمی از مردم دوست دارند که در رختخواب غذا بخورند.

مشکل زمانی به وجود می‌آید که برخی تخت‌شان را با میز ناهارخوری اشتباه می‌گیرند و هیچ‌وقت بعد از خوردن غذا اقدام به تمیز کردن و تکاندن ملافه های‌شان نمی‌کنند و این کار باعث جمع شدن حشرات در اتاق خواب می‌شود.

سوسک و مورچه عاشق خرده‌ی نان

بهتر است بدانید که خرده‌های نان که روی ملافه ها و تشک و گوشه کنارهای لحافتان می‌ریزد، سوسک‌ها و مورچه‌ها و انواع حشرات را جذب می‌کند. این حشرات به غذای اندکی نیاز دارند و همین خرده نان‌ها کفاف آن ها را می‌دهد.

علاوه براین ها، قطرات آب‌میوه، شیر و تکه‌های بیسکوییتی که در رختخواب‌تان می‌ریزد نیز غذای مورد علاقه مگس‌ها است.

بهترین توصیه این است که غذای‌تان را بر سر سفره یا روی میز غذاخوری و خارج از اتاق خواب میل کنید و از نگهداری ظروف نشسته در آشپزخانه نیز خودداری کنید

اگر عادت دارید غذای‌تان را در رختخواب و روی تخت‌تان میل کنید سعی کنید حداقل هر سه روز یک‌بار ملافه‌ها‌یتان را عوض کرده و شستشو دهید.

اما بهترین توصیه این است که غذای‌تان را بر سر سفره یا روی میز غذاخوری و خارج از اتاق خواب میل کنید و از نگهداری ظروف نشسته در آشپزخانه نیز خودداری کنید.

منبع- تبیان