cooking-with-coconut-oil

روغن نارگیل به جلوگیری از پیری زودرس کمک می کند و به خاطر محتوی آنتی اکسیدنی خود، از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند.

آیا شما هم فکر می کنید در رژیم های غذایی پِر چرب هیچ نکته مثبتی وجود ندارد؟ به نظر شما غذاهای چرب باید به طور کلی از برنامه روزانه حذف بشوند؟ بر خلاف تصور اغلب مردم، پاسخ دانشمندان به سؤالاتی این چنینی منفی است، زیرا غذاهای چرب می توانند پیری انسان را به تعویق بیاندازند.

خوردن غذاهای پر کالری و چرب نقش مهمی در تخفیف نشانه های بیماری های آلزایمر، پارکینسون و سایر علائم پیری دارند. طبیعی است که همزمان با افزایش سن مشکلاتی از قبیل ضعیف شدن حس شنوایی، کاهش وزن و از بن رفتن سلول های مغزی به تدریج بروز پیدا می کنند، اما داشتن یک رژیم غذایی پُر چرب تا حدی می تواند در این چرخه وقفه ایجاد کند. به همین دلیل به برخی روغن هایی که دارای اسیدهای چرب متوسطی هستند می توان به چشم دارو نگاه کرد، روغن هایی مانند روغن نارگیل.

یافته های آخرین تحقیقات انجام شده نشان می دهد، برخی چربی ها از طریق ترمیم سلول ها و DNA به کُند شدن روند پیری کمک می کنند. ویژگی که پزشکان را ترغیب می کند از این رژیم غذایی به عنوان یک راه درمانی برای کودکان نابالغ یا بیمارن مبتلا به آلزایمر و پارکینسون استفاده کنند. مغز ما برای حفظ کارکردهای و عملکردهای خود به سوخت نیاز دارند، سوختی که از طریق قندها یا چربی ها تأمین می شود. بنابراین گنجاندن چربی هایی مانند روغن نارگیل یا مواد غذایی شبیه به آن نه تنها ضرر ندارد، بلکه به مغز ما کمک می کند تا مدت زمان طولانی تری به راهبری بدن ما را به عهده بگیرد.