chest-painدکتر سلام – آیا  قفسه سینه شما تا بحال درد گرفته است؟ چه کار کردید. دست پاچه شدید؟ و یا با عجله به دکتر رفتید و فکر کنید مشکل جدی است؟ خوب، بیشتر  درد قفسه سینه به دلیل اضطراب و یا تجمع گاز می باشد. بنابراین، با عجله به دکتر نروید و پولتان را هدر ندهید اگر  درد  در سمت راست باشد این داروهای خانگی را امتحان کنید بسیار کارساز هستند

1. زانو  زدن روی تخت:

در مورد درد قفسه سینه، فورا زانو بزنید  در این موقعیت، سر به صورت پایین، و باسن  را در هوا قرار دهید. گاز به صورت خودکار از سیستم  عبور می کند.
2. نوشیدن  مایعات داغ:

اگر درد به دلیل گاز شکم است،  یک فنجان آب داغ و یا هر نوشیدنی گرم دیگر مانند چای بنوشید. در همان لحظه مایع داغ ، گاز را از بدن شما بیرون می کند درد قفسه سینه بهتر می شود.
3. یخ گذاشتن:

اگر درد قفسه سینه به علت  متورم شدن عضلات باشد، یک کیسه یخ بمدت 10-20 دقیقه قرار دهید. .  سه بار در روز  این روند را  تکرار کنید.تورم بعد از 48 تا 72 ساعت کاهش می یابد.
4. سیر در شیر:

به یک لیوان شیر6 تا 8 قطعه سیر خرد شده بریزید. شیر را بجوشانید و سیر را خوب بجوید درد قفسه سینه را کاهش می دهد.
5. زردچوبه در شیر:

مانند سیر، زردچوبه گیاه دیگری است که   برای درمان درد قفسه سینه مفید است. ½ قاشق چای از پودر زردچوبه را  با یک فنجان شیر ترکیب کنبد.به شیر گرم  دو قاشق عسل و کمی فلفل سیاه و سفید بریزید.
6. آسپرین:

این ساده ترین روش برای کاهش درد قفسه سینه  است. یک قرص آسپرین با یک لیوان آب.
7. جوش شیرین:

یکی دیگر از درمان خانگی آسان برای درمان درد قفسه سینه  اضافه کردن جوش شیرین در یک فنجان آب داغ است. نوشیدن آن اسیدیته بدن را  آزاد می کند، در نتیجه  درد قفسه سینه تسکین میابد.
8. سرکه سیب:

دو قاشق  سرکه سیب. که برای درمان گاز معده خوب است
9. دراز بکشید:

هنگامی که درد قفسه سینه دارید، بلافاصله  بر روی تخت  تخت دراز بکشید و سر خود را بالاتر نگه دارید  اگر درد به علت اسیدیته باشد،  گاز از بدن  آزاد میشود.
10.  ماساژ پشت:

هنگامی که  درد ناگهانی قفسه سینه مواجه شدید،  . دراز بکشید پشت خود را ماساژ دهید

این توصیه ها برای درمان درد قفسه سینه  معمولی است اگر درد بیش از حد زیاد است باید به پزشک مراجعه کنید

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع و آدرس hiDoctor.ir مجاز می باشد