20130714182023cb-201181821518

برای برخی از دختر خانمها و خانمهای جوان  داشتن موهای بلند بسیار اهمیت دارد ،و برخی اوقات لازم است به آرایشگاه بروند و مجبوری کوتاه کنند اما این موها درزمانیکه  دارند عروس می شوند بسیار با اهمیت تر میشود چون زیبایی عروس در موهایش است.

این مساله به‌ویژه یکی، دو ماه مانده به مراسم نامزدی و عروسی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و اگر عروس خانم هم تا امروز توجه خاصی به موهایش نداشته از این پس این رشته‌های نازک، جایگاه خاصی در ذهن او پیدا می کنند؛ چون همه می‌دانیم که نیمی از زیبایی هر عروسی در زیبایی و طراوت موهایش نهفته است.
باورهای اشتباه فراوانی درباره روش‌های نگهداری از مو وجود دارد که آگاهی از آنها می‌تواند مانند یک میان‌بر، مسیر خانم‌ها را برای رسیدن به موهای زیبا و خوش‌حالت کوتاه کند.

باور غلط شماره یک: اگر هرماه نوک موهایتان را کوتاه کنید، رشدشان را افزایش می دهید و به سلامت و شادابی موها کمک می کنید.
این حرف هیچ مبنای علمی ندارد؛ چراکه موها از ریشه رشد می‌کنند و سرعت رشد مو به عوامل فیزیولوژیکی بستگی دارد نه به قیچی!!! پس اگر چند ماهی تا عروسی‌تان باقی مانده و می خواهید موهایتان سریع‌تر بلند شود، بهتر است با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

باور غلط شماره دو: موخوره قابل ترمیم است.
خیلی خوب بود اگر راهی برای ترمیم موخوره ها وجود داشت، اما متاسفانه هیچ راهی به جز کوتاه کردن موها وجود ندارد. بلافاصله پس از دیدن موخره باید اقدام به کوتاه کردن مو کنید، در غیر اینصورت موخوره بیشتر شده و همه موهای شما را خراب می‌کند.

باور غلط شماره سه: موهایتان را زیر ماه شب چهارده، کوتاه کنید تا زیباتر و سالمتر باشند.
هر چند به نظر می‌رسد که بین تغییرات ماه و شرایط فیزیولوژیک بدن خانم‌ها نوعی رابطه متقابل وجود دارد اما این سیاره در هیچ کدام از روزهای ماه یا سال تاثیری بر سلامت موها ندارد. درواقع اگر شما موهایتان را هنگام ماه شب چهارده کوتاه کنید یا فردا و پس فردای آن روز هیچ تفاوتی ندارد.

باور غلط شماره چهار: موهایتان را چندین بار در طول روز شانه کنید
این باور غلط که شانه کردن متناوب موها در طول روز می‌تواند مقاومتشان را افزایش دهد، نه تنها 100 درصد اشتباه است بلکه برای موهایتان ضرر هم دارد و باعث آسیب زدن به ساختار آنها می‌شود. درضمن یادتان باشد هرقدر که تعداد دفعات شانه زدن موهایتان بیشتر باشد، خطر رشد موخوره هم بالاتر است. یکبار شانه کردن موها در روز کافی است و در باقی ساعات روز می توانید برای آراسته کردن آنها از دست‌ها و نوک انگشت‌هایتان استفاده کنید.

باور غلط شماره پنج: اگر موی سفید را بکنید تعداد آنها زیاد می شوند.
یکی دیگر از افسانه ها و باور اشتباهی که خیلی از ما هم آن را باور داریم همین موضوع هست، اگرچه همه ما می دانیم که حتی یک دلیل منطقی کوچک هم دراین حرف پیدا نمی شود، اما آن را پذیرفته ایم.

باور غلط شماره شش: کچلی از مادر به ارث می رسد.
اگر شما کچل هستید مادرتان را مقصر ندانید چراکه این ژن ممکن است از هر دو والد به فرزند منتقل شود. ریزش موها در مردها بین سن 18 تا 20 سالگی و در زنها بین 45 تا 55 سالگی شروع می شود.

باور غلط شماره شش: اگر کف سرتان خشک و زخم می شود یعنی شوره دارید.
هیچ کدام از این دو موضوع به هم ربطی ندارند. اگر کف سرتان خشک و زخم است به راحتی می توانید با شامپوی مناسب و لوسیون های مخصوص آن را بهبود بخشید درحالیکه برای از بین بردن شوره ها گاهی نیاز به مشاوره متخصص دارید.