images

نور آفتاب، آلودگی‌ها، عوامل شغلی، اضطراب و تنش‌، شرایط خانواده و اجتماع از جمله عوامل محیطی است که می‌تواند در بروز افسردگی نقش داشته باشد. به تازگی این نوع رژیم های کانادایی نیز در ابتلای افراد به افسردگی نقش دارند.

‌مسئول تغذیه و رژیم درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: کم خونی، افسردگی و افتادگی پوست، ره‌آورد رژیم‌های کاهش وزن غیراصولی از جمله رژیم کانادایی است.

منطقه خراسان شمالی، مهسا شمشیرگران اظهار کرد: در برنامه کاهش وزن کانادایی نیازهای تغذیه‌ای فرد تامین نمی‌شود و متاسفانه میزان مصرف کربوهیدرات به حداقل میزان ممکن می‌رسد.

وی ادامه داد: در این رژیم چون بسیاری از قسمت‌های مهم بدن به گلوکز نیاز شدیدی دارند، به حداقل رساندن میزان مصرف آن به سلامت افراد صدمه می‌زند.

شمشیرگران تاکید کرد: در این رژیم، به صبحانه که یکی از اصلی‌ترین وعده‌های غذایی به شمار می‌رود اهمیت خاصی داده نشده و استفاده از مواد غذایی سبوس‌دار و فیبری برای بهبود سلامت گوارشی فرد برنامه‌ریزی نشده است.

وی افزود: در رژیم کانادایی علاوه بر بازگشت سریع وزن بدن، عوارض زیادی نظیر ریزش مو، خستگی و اختلالاتی نظیر افسردگی و کم خونی فرد را تهدید می‌کند.