0822weights

تردیدی نیست که انجام ورزشهای هوازی پیش از ورزش  خیلی مهم است. یک ورزس هوازی کوتاه مدت  بین پنج تا ۱۰ دقیقه‌ جریان خون در بدن شما را بالا برده و همچنین اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز را به عضلات  برای داشتن بهترین کارآیی می‌رساند. انجام ورزش هوازی پیش از ورزش فواید زیادی دارد. بالا بردن سوخت و ساز بدن که باعث به چربی سوزی بیشتر می‌شود و بهبود عملکرد تمرینی شما از جمله این مزایا هستند. معمولا گرم کردن شامل فعالیت‌های قلبی و عروقی با شدت بالا نمی‌شود. با همه این‌ها اگر با وزنه تمرین می‌کنید، بنا به دلایل زیر باید زمان گرم کردن بدن خود را قبل از رفتن به سوی وزنه‌ها محدود کنید.

۱. طولانی شدن مدت زمان ریکاوری

زمان ریکاوری بسته به چند عامل فیزیولوژیکی متفاوت است، اما خستگی ناشی از فعالیت‌های هوازی و سپس وزنه زدن می‌تواند مدت زمان ریکاوری شما را افزایش دهد. افزایش زمان ریکاوری می‌تواند بر جنبه‌های مختلفی از زندگی شما مانند خواب و عملکرد کاری شما تأثیر بگذارد. حذف ورزش هوازی و یا انجام ورزش‌های هوازی در روزهایی جداگانه از تمرینات وزنه باعث می‌شود چربی بیشتری بسوزانید و راحت‌تر ورزش کنید.

۲. رژیم غذایی نامناسب

برخی از متد‌های کاهش وزن مصرف نکردن کربوهیدرات‌ها، مانند نان و پاستا را توصیه می‌کنند. اگر در حال حاضر رژیم غذایی فاقد کربوهیدرات دارید، باید تمرینات هوازی خود را به حداقل میزان خود محدود کنید، به خصوص قبل از بلند کردن وزنه. بدن شما در طول ورزش هوازی نرمال یا شدید از کربوهیدرات به عنوان سوخت استفاده می‌کند. اگر بدن دچار کمبود کربوهیدرات شود، به طور طبیعی از منابع دیگری مانند بافت عضلانی به عنوان انرژی استفاده می‌کند و توانایی شما برای تمرین با وزنه کاهش می‌یابد.

۳. عدم تعادل در شدت تمرین

تفاوت بین انرژی مصرف شده در تمرینات هوازی و تمرین با وزنه بسیار زیاد است. ترکیبی از تمرین با وزنه با شدت بالا و تمرینات هوازی می‌تواند بهره‌وری سیستم عصبی مرکزی بدن را کاهش دهد. بالا و پایین رفتن ضربان قلب در طول تمرینات هوازی توانایی طبیعی بدن شما را برای فعالیت در سطح بالا کاهش می‌دهد. به علاوه اگر مبتلا به هر نوعی از بیماری‌ها قلبی هستید قبل از تمرین با پزشک خود مشورت کنید.

۴. استهلاک بافت عضلانی

هدف شما برای چربی سوزی در یک چهارچوب زمانی خاص غیر ممکن نیست، اما شیوه‌ای که برای رسیدن به این هدف برمی‌گزینید می‌تواند آن را غیر ممکن سازد. برای کاهش وزن لزوما نیاز به انجام تمرینات هوازی ندارید، به خصوص این که ورزش هوازی با شدت بالا مانند دویدن نرم و یا شدید بر روی تردمیل، در واقع می‌تواند بدن شما را مجبور به سوزاندن بافت عضلانی کند. به این ترتیب شاید وزن کم کنید، اما چربی سوزی نخواهید داشت.

۵. کاهش قدرت بدنی در تمرین با وزنه

اغلب مردم وقت کافی ندارند تا در هفته پنج بار به باشگاه بروند، و این باعث می‌شود تمرینات هوازی و تمرین با وزنه را به صورت هم‌زمان انجام دهند. با توجه به مطالعه انجام شده توسط گروه زیست شناسی دانشگاه یووسکوله فنلاند، انجام تمرینات هوازی قبل از تمرین با وزنه باعث کاهش عملکرد بدن در تمرینات قدرتی خواهد شد.