dry-skin-fruit

در حالی که  برای پوست های چرب مرکبات فایده دارد،  ولی سبب دهیدراته شدن و کم آب شدن پوست های خشک می شوند چون  آب را به سمت خود، جذب می کنند. بنابراین؛ بهتر است برای پوست های خشک،  از میوه هایی که در این بخش معرفی میکنیم استفاده شود میوه هایی بسیار آبرسان که پوست را مرطوب کر ده  و مغذی هستند. میوه هایی مثل موز، پاپایا و هلو می توانند برای پوست های خشک، فوق العاده عالی باشند.

banana1

موز:

موز، خواص مرطوب کننده ای دارد که برای افراد دارای پوست خشک، فوق العاده مفید می باشد. موز، رطوبت پوست را حفظ کرده و آن را مرطوب نگه می دارد و  از طرفی به پوست، آبرسانی می کند.

یک عدد موز را در کاسه له کنید و سپس چند قطره عسل و 2 قاشق غذاخوری ماست به آن اضافه نمایید. آنها را خوب با هم مخلوط کنید و خمیری صاف و یکدست به دست آورید. آن ترکیب را بر روی پوست گردن و صورت خود قرار دهید و پس از 15 تا 20 دقیقه، آن را بشویید. از استفاده این ترکیب به دور چشم اجتناب نمایید. چنانچه می خواهید پوست خود را لایه برداری کنید، مقداری جو نیز به این مخلوط اضافه کنید.

papaya

پاپایا:

پاپایا، میوه ای غنی از ویتامین های A  و C است که مانع از خط و خطوط، چین و چروک، تیرگی و قرمزی پوست می شود و با تولید کلاژن بیشتر، به استحکام پوست کمک می کند.

پاپایا را به تکه های کوچک برش دهید و سپس مقداری عسل و شیر به آن اضافه نمایید. پاپایا را خوب له کرده و با آنها ترکیب کنید و سپس این ترکیب را بر روی پوست صورت و گردن خود بگذارید. به این ترکیب، اجازه دهید مدتی کوتاه بر روی پوست شما بماند تا فواید آن به پوست شما برسد. سپس پوست خود را با آب شستشو دهید.

منبع: http://www.mahsho.com