index.jpg57676

روح و روانتان را با این روش های بی نظیر و پرفایده تسکین دهید و تا جائی که می توانید از مواد طبیعی و بدون افزودنی استفاده کنید.

 هیچ چیزی بهتر از یک فنجان چای تهیه شده از گیاهان آرامبخش وسط سرمای زمستان نمی‌چسبد.

بآرام بخش‌های گیاهی خوش طعم، گرم و بدون کافئین هستند و در درمان بی‌خوابی و آرامش ذهن قدرت فوق‌العاده‌ای دارند. بر خلاف تصور برخی افراد، چای گیاهی از انواع خاصی از گیاهان تهیه نمی‌شود. فرانسوی‌ها به جای چای گیاهی از اصطلاح داروهای جوشانده استفاده می‌کنند. زیرا این اصطلاح دقیق‌تر از چای گیاهی است. ایرانی‌ها هم به آن دمنوش می‌گویند. چای گیاهی از ترکیب آب داغ با برگ، دانه، ریشه یا پوست گیاهان دارویی تهیه می‌شود.

مارسیا دیکسون گیاه‌شناس در تورنتو کانادا می‌گوید: چای گیاهی روغن‌های ضروری سودمند دارد و بوی خوش آن‌که در فضای اتاق می‌پیچد خواص دارویی داشته و نوعی آروماتراپی به حساب می‌آید. گیاه شناسان معتقدند، هنگام تهیه چای گیاهی محصولاتی را تهیه کنید که مزایای دارویی داشته و هیچ نوع روغن ضروری یا طعم دهنده مصنوعی به آنها اضافه نشده باشد. اگر چای گیاهی در داخل کیسه‌های کوچک قرار دارد باید به اندازه 10 تا 15 دقیقه داخل آب جوش قرار گیرد.

دیکسون می‌گوید: نوشیدن چای در روز منجربه تغییرات قابل توجهی در خلق و خو، پوست و میزان انرژی بدن می‌شود. چای بادرنجبویه نوشیدنی مخصوص زمستان است و به تسکین روح و روان بسیار کمک می‌کند. چای بادرنجبویه برای کودکان بی‌خطر است و از کابوس های شبانه جلوگیری می‌کند. این چای احساس طراوت را در انسان زنده نگه می‌دارد.