Basil--Acne

اگر  از آکنه رنج می برید و نمی خواهید از پماد برای درمان آکنه استفاده کنید،   یکی از بهترین و موثرترین روش  طبیعی خلاص شدن از شر آکنه چای ریحان است این قرن ها است  که استفاده می شود و نه تنها برای درمان آکنه، بلکه  برای  دلایل مختلف هم استفاده می شود. در واقع، بسیاری از مردم  فرهنگ شرقی ریحان را برگی شفا بخش می دانند

آکنه که هم پوست و هم روح و روان‌تان را آزار و اذیت می‌کند چیزی جز ورم غده‌های چربی زیرپوستی نیست. آد‌ها معمولا در سنین نوجوانی و زمانی که بلوغ می‌رسند با این مشکل روبه‌رو می‌شوند. تاول، دمل، جوش، هر کدام‌شان که باشد، بعد از اینکه فرد به دهه‌ی بیست سالگی زندگی‌اش رسید و دوره‌ی نوجوانی را پشت سر گذاشت از بین می‌روند (گاهی جوش‌های کوچکی شکل دمل یا تاول را پیدا می‌کنند.) به هر حال این قاعده است و مثل هر قاعده‌ی دیگری استثنائاتی هم دارد. موارد استثنایی در دهه‌ی ۳۰ یا ۴۰ به شکل آکنه بروز می‌کند و برای خیلی‌ها به مشکلی بزرگ تبدیل می‌شود. یکی از اشکال شایع آکنه، جوش‌هایی است که گاهی روی صورت، یا دور و بر ناحیه‌هایی که تراکم غدد چربی زیر پوستی بالاست، زخم‌هایی به جا می‌گذارد. یک درمان خانگی برای آکنه را از کتاب «دایره المعارف درمان خانگی» نوشته دکتر مایکل مورای مرور می‌کنیم. آقای مورای درمان‌های خانگی زیادی برای آکنه دارد.

برگ ریحان
برگ‌های ریحان در بین محبوب‌ترین درمان‌های خانگی برای آکنه قرار دارند و همچنین برای بعضی از بیماری‌های دیگر هم مفید است. این گیاه خواص طبیعی بالایی می‌تواند به شما ببخشد. با درمان خانگی می‌توانید امیدوار باشید که با جوشاندن یک جفت چای کیسه‌ای همراه با برگ‌های ریحان به مدت 15 دقیقه پوست‌تان مثل قبل صاف شود.
بگذارید آهسته بجوشد و بعد سرد شود. یک گلوله پارچه کتان را در محلول خیس دهید و بعد روی ناحیه‌هایی که آکنه وجود دارد به آرامی بمالید. وقتی محلول حالت تسکین‌دهنده‌ می‌یابد، خواص برگ‌های ریحان شروع به تاثیرگذاری می‌کند و مواد سمی را خارج می‌کند و باکتری‌ها را از بین می‌برد و پوست را بار دیگر تازه‌ می‌کند. این یکی از ساده‌ترین درمان‌های خانگی برای آکنه است.

منبع : www.alodoctor.ir