skin- hand

در این بخش به بیان مواردی  برای زیبا  و با نشاط کردن پوست دست و پا خواهیم پرداخت چون  ما باید هم  بر زیبایی پوست صورت، هم به زیبایی و سلامت سایر بخش های بدن نیز توجه نماییم تا هم  بر زیبایی خود، و هم بر سلامت بخش های گوناگون بدن توجه کنید.

برای نرم کردن پوست پا روش بسیار ساده و مؤثری وجود دارد. بدین منظور شب ها قبل از رفتن به تختخواب، ابتدا پاهای خود را بخوبی شسته و خشک نمایید. سپس با کمی روغن زیتون پوست پای خود را کاملا چرب کرده و ماساژ دهید. بهتر است پس از انجام این عمل، با جوراب نخی نازکی پاهای خود را بپوشانید.

جهت نرم و مرطوب سازی پوست دستان خود هرگز از آب داغ برای شستشو استفاده نکنید.

همیشه هنگام انجام کارهای سخت و شستشوی ظروف و هنگام تماس با مواد شوینده قوی دستان خود را با دستکش بپوشانید.

همیشه پوست دست خود را با مرطوب کننده های مناسب مرطوب نگه دارید.

علاوه بر رعایت موارد بالا می توانید پوست دست خود را با مقدار مساوی از گلاب و گلیسیرین نرم سازید.

روش دیگر نرم و سفید کردن پوست دست استفاده از ترکیب آب لیمو و عسل می باشد. بدین شکل که ابتدا مقداری عسل و آب لیمو را با هم ترکیب کرده و حدودا ۲۰ دقیقه بر پوست دست خود بگذارید. سپس دستان خود را با آب بشویید.

چنانچه پوست دست شما زبر و خشن شده است، از ترکیب عسل و آب پرتقال استفاده نمایید.

روش دیگر نرم و مرطوب کردن دستانی که پوست آنها زبر و خشن شده است استفاده از ماسک تخم مرغ است. برای تهیه این ماسک مفید، ابتدا ۲ عدد زرده تخم مرغ را با ۲ قاشق چایخوری روغن بادام شیرین مخلوط نمایید.

سپس حدود ۲۵ گرم گلاب را به همراه ۲۵ قطره تنتور ساده بنژوان به آن ترکیب بیافزایید. سپس پوست دستان خود را با این ترکیب کاملا بپوشانید و دستکش نخی به دست کنید. اجازه دهید دو تا سه ساعت این ترکیب بر روی پوست دستان شما باقی بماند. برای گرفتن نتیجه بهتر، از این ماسک مفید ماهی ۲ بار استفاده نمایید.

منبع : www.mahsho.com