111115531

بهترین و مناسب ترین روش ها برای کنترل بی اشتهایی اطفالتان را در این مطلب برایتان آورده ایم ،امیدواریم استفاده کنید و نتیجه بگیرید.

دکتر جواد فیض، با اشاره به اینکه شیوه‌های مناسبی برای مقابله با بدغذایی کودکان وجود دارد، گفت: زیراندازی برای کودک پهن کنید و اجازه دهید خودش غذایش را بخورد. او ابتدا با غذا بازی می‌کند و اطرافش را هم کثیف می‌کند، اما غذایش را نیز می‌خورد.

وی گفت: برای کودک، بشقاب، کاسه و لیوان مخصوص به خودش را بخرید. بهتر است او را همراه خود ببرید و اجازه دهید خودش ظرف‌هایش را انتخاب کند.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان، گفت: هر از چند گاهی محل غذا خوردن را تغییر دهید؛ گاهی در آشپزخانه، در اتاق یا در فضای آزاد به کودک غذا دهید.

وی با تاکید بر اینکه وقتی که بچه‌ها با هم هستند بهتر غذا می‌خورند، گفت: اگر فرزند شما در حال بازی کردن با دوستانش است، از آنها بخواهید که همه برای غذا خوردن بیایند یا اینکه غذایشان را به محل بازی‌شان ببرید.

فیض افزود: شرایطی فراهم کنید که فرزند شما با کودکی که اشتهای خوبی دارد و خوب غذا می‌خورد، همراه شود. بچه‌ها اغلب از یکدیگر تقلید می‌کنند. ممکن است فرزند شما هم برای امتحان کردن غذا تشویق شود.

وی گفت: اگر کودک دوست دارد زمانی که غذا می‌خورد به بازی‌اش هم بپردازد، به او این اجازه را بدهید. ممکن است او یک قاشق بخورد و دنبال بازی برود و سپس برای خوردن قاشق بعد بازگردد.

این متخصص کودکان گفت: هنگام غذا دادن به کودک‌تان برایش قصه بگویید یا کتاب بخوانید. می‌توانید خاطره‌ای که کودک آن را دوست دارد، مثل رفتن به پارک برایش بازگو کنید یا یکی دو تا از عروسک‌هایش را کنار او بنشانید و با اجرای یک نمایش غذای کودک را به او بدهید.

فیض گفت: برای فرزندتان نقاشی بکشید. عکس خودش را بکشید و با خوردن هر قاشق یکی از اعضای آن را کامل کنید.

وی در پایان توصیه کرد: کودک‌تان را بغل کنید و او را راه ببرید. این کار به خصوص برای دادن غذا یا مایعات به یک کودک بیمار موثر است.