cut.hair

معمولا خانمها به دو  علت موهای خود را  کوتاه  می کنند. یا می خواهند در زندگی تنوع ایجاد کنند یا موهایشان نرم نیست و  خشک شده که دیگر خوششان نمی آید. برخی از خانمها به طور مرتب به آرایشگاه میروند و موهای خود کوتاه و مرتب می کنند ولی اگر شما آنطور نیستید چگونه تشخیص می دهید که  زمان آن رسیده که موهای خود را کوتاه کنید.

کوتاه کردن مو (کوپ) یا مرتب کردن مو

وقتی موهای خود را کوپ می کنید تغییر بیشتری در چهره ی خود ایجاد می کنید. مدلی متفاوت از مدل قبلی انتخاب می کنید. ولی مرتب کردن مو یعنی فرم دادن به همان مدل قبلی. مرتب کردن مو برای حفظ سلامت مو بسیار مهم است. برخی از مدل های مو برای اینکه همیشه فرم زیبای خود را حفظ کنند باید مرتباً بوسیله ی آرایشگر چک و اصلاح شوند.

هرچند وقت یک بار موهایمان را کوتاه کنیم

شش بار در سال یا به عبارتی هر شش تا هشت هفته زمان مناسبی برای مرتب کردن موهاست.حفظ سلامتی موهای شما به اندازه ی حفظ سلامتی پوستتان مهم است. اگر فاصله ی بیشتری بین کوتاه کردن نوک موهایتان باشد شانس موخوره گرفتن بالا خواهد رفت.

اولین نشانه

 برای مدل دادن به موهایتان احساس می کنید بیشتر از قبل وقت صرف می کنید؟ برای فرم دادن به موهایتان نیاز به نرم کننده ی بیشتری نسبت به قبل دارید؟ وقت آن رسیده که به آرایشگاه بروید و مقداری از موهای خود را کوتاه کنید.

دومین نشانه

موهایتان زیبایی و درخشندگی قبل را ندارد؟ موهایتان خشک شده و کم حجم به نظر می رسد؟ وقت کوتاه کردن فرا رسیده است.

سومین نشانه

بیشتر روزها ترجیح می دهید موهای خود را پشت سرتان میبندید؟ دیگر تمایلی ندارید موهایتان رو بر روی شانه هایتان بریزید چون زیبایی سابق را ندارد؟ موهایتان به کوتاه شدن نیاز دارد.

چهارمین نشانه

اکثر خانمها وقتی به فکر کوتاه کردن موهایشان می افتند که موهایشان موخوره می شود. این یعنی بیش از اندازه بین دو کوتاهی مو فاصله افتاده. وقتی موها موخوره می شود برای کوتاه کردن دیر است. باید قبل از موخوره شدن مو مرتب موها را کوتاه کنید.

چطور بین هر بار کوتاه کردن مو فاصله بیاندازیم

برای خیلی از افراد مراجعه هر شش تا هشت هفته برای کوتاه کردن مو از جهت زمانی و مالی دشوار است. اگر از شامپو و نرم کننده ی موی مناسب و با کیفیت استفاده کنید و قبل از سشوار کشیدن یا اتو کشیدن مو از مواد محافظ همچون سرم مو استفاده کنید می توانید دیرتر موهایتان را کوتاه کنید.

سعی کنید کمتر موهایتان را دم اسبی یا جمع کنید و کمتر آن را از ریشه بکشید.

اگر موهایتان خیس است آن را جمع نکنید چون موهای خیس بلندتر از موهای خشک است و وقتی موهایتان خشک  می شود کشیده شده و این باعث شکنندگی و آسیب دیدن مو می شود.

منبع : banoyealvand.com