golden amber apricot

شاید شما هسته زردآلو را دور می ریزید اما اشتباه میکنید هسته زردآلو خاصیت های بسیاری از جمله درمان سرطان را دارا می باشد امروز در دکتر سلام قصد داریم تا خواص زردآلو را برای شما دوستان عزیز شرح دهیم به همین منظور اطلاعاتی در رابطه با این میوه و عکس هایی از این میوه را برای شما آماده کرده ایم

 

 

800px-Apricot_tree_flowers a00ca979676b4a21 apricot-fruit Apricots apricots2 Moorpark_Apricot

زرد آلو (نام علمی: Prunus armeniaca) یک گونه از خانواده گلسرخیان است. این درخت کوچک که میوه آن خوراکی است از دوران پیشاتاریخی کشت می‌شده‌است.

 

ارزش غذایی و خواص درمانی

هسته زرد آلو (همچون بسیاری از گیاهان دیگر) حاوی مقدار کمی سیانور به شکل سیانید هیدروژن است اما مصرف آن در مقادیر معمول خطری ندارد.

هسته زردآلو حاوی آمیگدالین (معروف به ویتامین ب ۱۷) است که به عنوان یک داروی ضد سرطان شهرت دارد و از سال ۱۸۴۵ در روسیه و از ۱۹۲۰ در آمریکا برای درمان سرطان استفاده شده‌است اما هیج مدرک علمی که تاثیرگذاری آمیگدالین را در درمان سرطان یا هر بیماری دیگری تایید کند به دست نیامده است. یک تحقیق جانوری نشان داده که آمیگدالین رشد سرطان در جانوران را کاهش می‌دهد و گسترش تومور در ریه را متوقف می‌کند اما تحقیق‌های متعدد پس از آن چنین چیزی را نشان نداده‌است. با توجه به نبود مدرک در مورد اثر درمانی و عوارض جانبی جدی در اتحادیه اروپا و ایالات متحده فروش آمیگدالین ممنوع است. در یک آزمایش کلینیکی بر روی ۱۷۸ بیمار سرطانی که با آمیدکالین مورد درمان قرار گرفتند اندازه تومور سرطانی در تمامی آنها به جز یک نفر بزرگتر شد و برخی از آن‌ها نیز دچار عوارض جانبی خطرناک نزدیک مرگ به دلیل بالا رفتن سطح سیانور در خون شدند.