photos.demandstudios.com_80_245_fotolia_1047844_XS

کسانی که به طور زودرس زایمان داشته اند  باید بدانند که این امر در آینده و روحیات فرزندان آنان تاثیرات بسزایی می گذارد که این امر زندگی آنان را به طور مداوم درگیر خواهد کرد.

متخصصان فنلاندی دریافتند افراد جوانی که چند هفته زودتر از موقع به دنیا آمده‌اند در برقراری روابط با دیگران مشکل داشته و اعتماد به نفس پایینی دارند. به گفته متخصصان تولد زودرس نه تنها بر سلام جسمی فرد تاثیر می‌گذارد بلکه بر نحوه رشد مهارت‌های اجتماعی نیز تاثیرگذار است.

متخصصان فنلاندی با بیان اینکه این افراد معمولا در برقراری روابط زناشویی با مشکل روبرو هستند و اگر این مشکل ناشی از اعتماد به نفس پایین در آنان باشد نگران‌کننده است. همچنین این افراد نسبت به دیگر همسالان خود محتاط تر هستند.

دکتر «تویجا مانیستو» محقق ارشد این مطالعه گفت: یافته‌های اخیر تاییدکننده نتایج بررسی‌های پیشین است که نشان داد این افراد محتاط تر هستند و کمتر قدرت ریسک پذیری دارند. همچنین می‌توان مشاهده کرد روابط زناشویی این افراد کمتر عمیق و صمیمانه است اما پیامدهای آن مشخص نیست.

در این بررسی 753 نفر که به طور میانگین 23 سال سن داشتند مورد مطالعه قرار گرفتند. تقریبا نیمی از این افراد در 9 ماهگی کامل به دنیا آمدند در حالیکه یک سوم در فاصله 34 و 36 ماهگی و 20 درصد پیش از 34 هفتگی متولد شدند. این محققان در بررسی‌های خود دریافتند حدود 71 درصد از افراد گروه اول روابط زناشویی صمیمانه‌ای داشته در حالیکه این رقم در دو گروه دیگر بین 55 تا 57 درصد بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز،‌ در حالی که در این مطالعات رابطه بین تولد زودرس با نوع رفتار اجتماعی فرد در آینده مشاهده شد اما هنوز نمی‌توان ارتباط علت – معلولی آن را تایید کرد.