beauty

می‌خواهید همزمان با پیر شدن همچنان زیبا باقی بمانید؟ ما از متخصصان اسرار جوان و زیبا ماندن را سوال کرده ایم
۱-آرایش ملایمی داشته باشید
خط ابرو بکشید٬ ریمل بزنید٬ لبهایتان را رنگی کنید یا رنگ را به گونه‌هایتان بمالید. این‌ها چیزهای ساده‌ای هستند٬ اما همه‌‌شان می‌توانند شما را پیراسته و زیبا جلوه دهند. سمت چیزهای درخشان و اکلیل‌دار نروید-چرا که خط و خطوط و چروک‌های صورتتان را بیشتر نشان می‌هد.
۲-از مژه مصنوعی استفاده کنید
با کم‌پشتی مژه‌ها ٬ که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد مبارزه کنید. این روزها انواع و اقسام مژه‌ها وجود دارد٬ از طبیعی تا فریبنده. بعضی از آنها نزدیک یک ‌ماه دوام خواهند داشت به شرطی که به خوبی مراقب آنها باشید.
۳-آله ئوورا زیاد بنوشید
آلئوورا دارای ویتامین٬ مواد معدنی٬ آنتی اکسیدان‌ها و آنزیم‌های زیادی است. از همه مهم‌تر مقادیر بالایی پلی‌ساکارید‌ دارند که به نوعی کار روغن‌کاری غضروف‌ها٬ پوست٬ سیستم عصبی و مغز را انجام می‌دهد. هم‌چنین باعث حفظ دستگاه گوارش٬ دستگاه ایمنی و قلبی‌-عروقی شده و قند خون را ثابت نگه می‌دارد. از پروتئین حیوانی استفاده نکنید (یعنی لبنیات و گوشت)٬ چرا که اسید موجود در بدن را افزایش می‌دهد٬ و این باعث می‌شود که استخوان برای خنثی‌سازی آن کلسیم خود را از دست بدهد. به دنبال آن٬ کمبود کلسیم استخوان‌‌ها را کم‌بنیه می‌کند و آنها را در معرض خطر جدی‌تر شکستگی قرار می‌دهد.
۴-از طب سوزنی استفاده کنید
این یک شیوه‌ی طبیعی و موفق نسبت به بوتاکس و یا سایر فرآیندهای طراحی شده برای کاهش علائم سالخوردگی است. سوزن در قسمت‌های خاصی از صورت٬ گردن و سر فرو می‌رود تا سلول‌های پوست را از طریق افزیش جریان خون تحریک کند٬ که بعد باعث افزایش تولید کلاژن و الستین می‌شود. کلاژن بخش حیاتی بافت‌های پیوندی است که باعث شکل‌گیری تارهای پشتیبان می‌شود و پوست را محکم و انعطاف‌پذیر می‌کند.

۵-از مرطوب‌کننده‌های غنی‌شده استفاده کنید
از مرطوب‌کننده‌ای استفاده کنید که حاوی گیاهان دارویی است و از پوست در طی دوران بعد از یائسگی محافظت می‌‌کند. در طی این زمان پوست شل‌تر٬ خشک‌تر و چروک‌تر می‌شود٬ در این سن بسیار مهم است که برای طراوت بیشتر پوستتان٬ مواد مقوی به آن بمالید.
۶-به ظاهرتان برسید
موهایتان کم‌کم نسبت به رنگ مقاوم می‌شود. با بالا رفتن سن موهایتان به آسانی شکل نگرفته و یا موج برداشته و پیچ می‌خورد-سعی کنید عاشق موهایتان باشید. سعی کنید به طور مرتب به آرایشگاه بروید و موهایتان را کوتاه نگه دارید.
۷-ابروهایتان را آراسته نگه دارید 
اگر ابروهایتان پرپشت و یا سفید شده آنها را اصلاح کنید. به هیچ وجه ابروهایتان را سیاه‌ رنگ نکنید. در دهه‌ی پنجاه زندگی‌تان٬ ابروهایی که سیاه باشند می‌توانند شما را مسن‌تر نشان دهند.
۸-مواد چاق‌کننده استفاده کنید
متوسط سن یائسگی پنجاه سال است٬ که در این دوران پوست روغن خود را از دست می‌دهد و با افزایش لکه‌های قهوه‌ای خشکیده به چشم می‌آید. از مرطوب‌کننده‌های روغنی که دارای مواد کرمی بیشتری هستند استفاده کرده و اگر تمایلی به استفاده از آب ندارید دنبال سرم‌ها و محصولات روغنی باشید. پوست به مرور باعث گود شدن زیر چشم‌ها و گونه‌ها می‌شود٬ بنابراین اگر چندان تمایلی به طب سوزنی ندارید٬ اشباع‌کننده‌های پوستی می‌توانند مواد اشباع‌کننده را در این نواحی ایجاد کنند.
۹-از برنزه کردن خودداری کنید
به‌جای کرم‌های برنزه کننده باید از محصولات ویتامینی غنی‌شده استفاده کنید تا تجدید حیات سلول‌هایتان را افزایش دهید. هم‌چنین از یک کرم آرایشی مخلوط برای رفع کاستی‌های پوست استفاده کنید.
۱۰-برای دندان‌های‌تان از روکش‌ استفاده کنید
این روکش‌ها دائمی هستند (تنها روکش سفید‌کننده موقتی است) و می‌توانند ترک‌های دندانی را در پشت رنگ سفید آن ترمیم کند٬ مانند دندان‌های کوتاه‌شده و یا ساییده.

منبع : www.alodoctor.ir