images.jpg856868
متاسفانه آمار و تحقیقات نشان می دهند زنان نسبت به مردان آمار افسردگی بالاتری دارندو این اختلال شیوع بیشتری در بانوان پیداکرده است!

محسن عابدینی نیا روانپزشک افزود: بسیاری از مردم در فصل زمستان و اواخر پائیز دچار اختلال عاطفی فصلی می‌شوند و در نتیجه بیماری خود دچار مشکلات زیادی در امور روزمره خود می‌شوند.
وی با اشاره به دلایل افسردگی و اختلال عاطفی فصلی، تصریح کرد: عوامل مرتبط با اختلال عاطفی فصلی هم به عوامل جسمی مرتبط می‌شود و هم به عوامل محیطی نظیر کاهش دریافت نور که باید هر دو این عوامل جدی گرفته شوند.
عابدینی نیا تاکید کرد: بر اساس آمارهای موجود از هر 5 مورد ابتلا به اختلال عاطفی فصلی، چهار مورد مربوط به زنان بوده و این نوع اختلال در افراد جوان بسیار بیشتر دیده می‌شود.
وی گفت: البته موارد ابتلا به اختلال عاطفی فصلی در تمام سنین دیده می‌شود که در این بین افراد جوان درصد بالاتری از افراد مبتلا را تشکیل می دهند.
عابدینی‌نیا خاطر نشان کرد: اغلب مطالعات نشان می دهند افرادی که در طول شبانه روز کمتر در معرض نور خورشید یا نورهای لامپ و در واقع کمتر در معرض روشنایی قرار می‌گیرند، بیشتر دچار اختلال عاطفی فصلی می شوند.