54df1a2080e0a

آیا تا کنون با خود فکر کرده اید که پستانک چه تاثیرات روحی و روانی روی اطفال می گذارد و کودکتان را با استفاده از پستانک در معرض چه لطماتی از لحاظ روحی قرار می دهید.

محققان آمریکایی می‌گویند: وقتی پستانک داخل دهان کودکی است فهمیدن احساسات و نیازهای کودک سخت است و این موضوع روی رابطه مادر و فرزندی اثر منفی می‌گذارد.

به گزارش دکتر سلام و به نقل از top santé، محققان دانشگاه Wisconsin-Madison آمریکا، معتقدند، مکیدن پستانک باعث می‌شود والدین متوجه نیازهای واقعی و احساست مثبت و منفی کودک نشوند. در واقع وقتی کودکی ناآرامی می‌کند، اکثر والدین برای ساکت کردن او داخل دهانش پستانک می‌گذارند درحالی‌که این کار اشتباه است.

ناآرامی‌های کودک نه تنها نوعی تلاش برای فهماندن آنچه می‌خواهد به والدین است، بلکه به رشد روانی کودک هم کمک می‌کند. محققان طی بررسی‌های خود به‌صورت 29 مادر الکترود نصب کردند و بعد به آن‌ها عکس‌هایی از کودکان را در حالات مختلف نشان دادند و خواستند به میزان شدت احساست کودکی که در عکس می‌بینند، نمره دهند.

نتیجه آنکه مادران نمی‌توانستند متوجه احساسات کودکانی شوند که پستانک دهانشان بود، یا میزان شدت آن احساس ازنظرشان پایین بود درحالی‌که محققان آن را بالا برآورد کرده بودند. محققان معتقدند پستانک از ارتباطات احساسی و مؤثر والدین با کودک پیشگیری می‌کند. پس همین امروز پستانک فرزندتان را پنهان کنید و اگر گریه می‌کند او را به آغوش بگیرید و نیازش را برطرف کنید.

 منبع:سلامانه