index.jpg563674

دین ،مذهب و اعتقادات هر شخص ،تاثیرات بسزایی در شادبودن و آرامش  هر فرد از لحاظ روحی و روانی دارد!در این مورد با دکترای طب مکمل صحبت کرده ایم.

در طب جدید در مورد دوران شیرخوارگی، نوجوانی و بلوغ در مورد محبت کردن بسیار بحث شده است؛ محبت چه زیاد و چه کم می‎تواند اثرات مثبتی داشته باشد.
رفتارهای غیر طبیعی والدین یا نزاع والدین می‎تواند اختلالات روانی و ذهنی برای بچه‎ها ایجاد کند و برعکس محبت کردن و عاطفه به دیگران خود تاثیر بسیار زیادی بر افراد می‎گذارد و یکی از عواملی که به سلامت روان کمک می‎کند شادی است.
شادی می‎تواند, تاثیر زیادی بر افراد بگذارد و باعث کاهش استرس می‎شود و چیزی که می‎تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد, شادی است.
مهناز زرافشار دکترای طب مکمل در این راستا می‎گوید: جالب است که در طب اسلامی یا طب ایرانی کاملا مشخص است مذهب در سلامت روان تاثیر می‎گذارد. تحقیقات اخیر دانشمندان ثابت کرده‎ افرادی که اعتقادات مذهبی دارند, برای سلامت روانشان خیلی خوب می‎توانند سرمایه گذاری کنند.

مذهب در کاهش علائم افسردگی تاثیر بسزایی دارد

وی می‌افزاید: افرادی که اعتقادات مذهبی دارند از انجام فعالیت‎هایی که برای سلامت روانی خطرزاست, ممانعت می‌کنند. مثلا خوردنی‎هایی که منع می‎شود. مثلا در اسلام خوردن گوشت خوک یا شراب حرام است و همین روی سلامت افراد تاثیر مثبت دارد.
این دکترای طب مکمل بیان می‌کند: اکثر مطالعات پزشکی که در نقاط مختلف جهان این نکته را ثابت کرده‎اند که مذهب بر میزان شاد بودن, بالا بردن اعتماد به نفس، امید به زندگی و احساس مفید بودن بسیار تاثیر دارد.مذهب در کاهش علائم افسردگی تاثیر بسزایی دارد و افرادی که به این موضوع اعتقاد دارند, سرعت و میزان بهبودی بیماری‎ها در آن افزایش پیدا می‌کند