the perfect marriage proposal - 78395264
برخی افراد با یک سری فاکتور های شخصیتی وجود دارند که وجودبا آن خصوصیتهای شخصیتی ازدواج ناموفق و مشکل داری را  تجربه خواهند داشت.
بعضي پسرهايي که به خواستگاري مي روند هنوز به مرحله اي از بلوغ و استقلال نرسيده اند که بتوانند يک تکيه گاه خوب و مطمئن براي همسر آينده شان باشند. هرچند براي شناسايي اين پسرها فرمول دقيق و قطعي وجود ندارد، اما يک سري معيارها وجود دارد که اگر در خواستگارتان ديديد، نبايد براي گفتن «بله» به وي عجله کنيد و حداقل بايد با چشم بازتري تصميم قطعي تان را براي ازدواج با وي بگيريد. فراموش نکنيد که حتي اگر يک دختر خانم از امتيازات ويژه مانند اخلاق پسنديده، خانواده اي فهيم، تحصيلات عاليه، زيبايي و … برخوردار باشد و در مديريت رابطه و فوت و فن هاي تسخير قلب همسر هم مهارت کافي داشته باشد اما طرف مقابل اش هنوز به مرحله اي از بلوغ نرسيده باشد که بتواند مستقل و عقلاني تصميم بگيرد، باز هم اين دو نفر ازدواج موفقي نخواهند داشت. بنابراين اگر نمي خواهيد به دام چنين مردهايي بيفتيد و چند ماه بعد از ازدواج، مهر طلاق بر شناسنامه تان بخورد به خواستگاري مردهايي که در ادامه ويژگي هايشان مطرح مي شود بدون بررسي کامل جوانب، جواب مثبت ندهيد.
فردي که به تازگي از رابطه اي نامناسب دست کشيده است

توجه داشته باشيد که اگر خواستگاري داريد که قبل از شما با دختري رابطه داشته، ممکن است هنوز او را فراموش نکرده باشد؛ بنابراين تا زماني که او از گذشته اش پشيمان نشده و به جز منطق، احساساتش هم به آن جدايي مهر تاييد نزده باشد، نمي توانيد از حضورش در کنارتان مطمئن باشيد. با اين حال و اگر چنين مردي خواستار ازدواج با شماست، زماني مي توانيد به حضورش در کنارتان اطمينان پيدا کنيد که مطمئن باشيد ردي از آن زن در زندگي تان پيدا نخواهد شد و خواستگارتان هيچ تمايلي به يادآوري آن روزها ندارد.

 

فردي که پدر و مادرش با يکديگر اختلاف دارند

مردهايي که والدين خوب و حمايتگري نداشته اند، در بزرگسالي از عاشق شدن و اعتماد به زن ها مي ترسند. آن ها که هميشه شاهد اختلافات پدر و مادرشان بوده اند، از تعهد بيزارند و در زمان مواجهه با بحران هاي کوچک و قابل حل تصور مي کنند رابطه شان از دست رفته است و نمي توانند وضعيت شان را بهبود ببخشند.

بعضي مردها هم از اين که تنهايي، پول، برنامه ها و خلاصه زندگي شان را با فرد ديگري به اشتراک بگذارند، مي ترسند و به شريک زندگي شان به عنوان يک مهاجم که مي خواهد خلوت و دارايي هايش را از او بگيرد، نگاه مي کنند. اين مردها به ازدواج به چشم معامله اي نگاه مي کنند که بايد برنده آن باشند. اگر چنين مردي در مقابل تان است، قبل از ازدواج با جديت بيشتري درباره او و خانواده اش تحقيق کنيد.

 

فردي که خيلي کمال گراست

اگر خواستگارتان مثلاً بيش از حد به زيبايي اهميت مي دهد و از سوالاتش متوجه شديد که به آينده زندگي تان بيش از حد رويايي فکر مي کند، قبل از گفتن بله بدانيد که مردهاي کمال گرايي که به دنبال يک زن خاص و استثنايي هستند، به خواستگاري دخترهاي زيادي مي روند، اما با بررسي سخت گيرانه رفتارها يا ويژگي هاي بي اهميت در اين دخترها، منصرف مي شوند و دختر کامل تري را جست‌وجو مي کنند.

چنين مردهايي هيچ وقت راضي نمي شوند و هميشه به دنبال يک گزينه بهتر مي گردند و حتي اگر اين مرد به ازدواج با شما تن دهد، باز هم نمي توانيد به عاقبت اين زندگي خوش بين باشيد چراکه بعد از گذشت چند ماه يا چند سال، ممکن است تصور کند که شما به اندازه کافي کامل، بي عيب و نقص نيستيد و به دنبال زني ديگر براي پر کردن خلاءهايي که در شما مي بيند، بگردد.

 

فردي که بيش از حد ماماني است

هنوز بدون اطلاع مادرش قدم برنمي دارد و حتي رنگ لباسش را با راهنمايي مادرش انتخاب مي کند. درست است که رابطه مثبت و خوب با مادر به بلوغ مردها کمک مي کند اما وابستگي شديد و بيمارگونه به هر يک از والدين، بلاي زندگي مشترک است. در زندگي مشترک با چنين مردي، مشکلاتي براي شما به وجود خواهد آمد چراکه هر تصميمي بايد از فيلتر عقيده مادر شوهرتان عبور کند و همين کار شما را سخت و کنترل زندگي مشترک را از دست شما خارج مي کند. با اين حال فراموش نکنيد که احترام به والدين همسرتان ضروري است و اين تفکر نبايد از حالا شما را نسبت به رفتارهاي مادرشوهرتان حساس کند.

 

فردي که رفيق باز است

اگر در جلسات خواستگاري متوجه شديد که خواستگارتان هر شب را با دوستانش مي گذراند و تمام فکر و ذکرش، رسيدگي به ظاهرش و حاضر شدن در مهماني هاي مجردي است، بايد قبل از گفتن بله تکليف اين موضوع و حد و مرز آن را براي آينده زندگي مشترک تان مشخص کنيد. معمولا چنين مردهايي در روابطي محاصره شده اند که خيال وارد شدن به دنياي بزرگسال ها و قبول مسئوليت هاي يک زندگي جدي را از سرشان بيرون کرده اند بنابراين درباره اين خصوصيت خواستگارتان بيشتر تحقيق کنيد.

 

فردي که خودشيفته است

زندگي شما با يک مرد خودشيفته تا زماني آرام و کم تنش است که او را تحسين کنيد. چنين مردي عاشق صحبت کردن درباره خودش است. در رابطه با او مدام بايد به دنبال تامين علايق اش باشيد و اغلب براي جلب رضايت شما و توجه به علايق تان هيچ فرصتي ندارد. او معمولا با افراد کوچک تر از خود يا کساني که عاشق توانايي هايش هستند وارد رابطه مي شود تا بي وقفه ستايش شود. اين مرد بويي از عشق نبرده، بلکه به دنبال يک طرفدار هميشگي و پر و پا قرص است. بهتر است به محض پي بردن به چنين موضوعي، از خواستگار خداحافظي کنيد و با بي توجهي از کنارش بگذريد! چنين مردي به دنبال ازدواج با شما نيست، چراکه دير يا زود دستش براي تان رو مي شود و با ديدن بي توجهي شما سراغ فرد ديگري مي رود تا برايش دست بزند و هورا بکشد.

سخني با دخترها و خواستگارهايشان

اگر بعد از مطالعه اين مطلب به اين نتيجه رسيديد که خواستگارتان، يک يا چند مورد از معايب مطرح شده را دارد، آن موارد را با او در ميان بگذاريد و به او فرصت بدهيد تا خودش را تغيير دهد. همچنين به پسرهايي که اين روزها به خواستگاري مي روند توصيه مي شود در صورت داشتن خصوصيات نامناسبي که مطرح شد، هرچه زودتر خودشان را اصلاح کنند تا زندگي مشترک موفق تري داشته باشند.

منبع:شفاف