run

در  این مدتی  که بازیکن بودم و حدود  ده سا لی را  که به عنوان مربی کار می میکردم، بازیکنان خیلی  بی‌کیفیتی را دیده‌ام که سریع می دویدند، ولی سرعت دویدشان به درد نخور بود. چون آن‌ها  بیخودی تند می دویدند . حالا چرا این‌ها را گفتم؟ این‌ها چه  ارتباطی به شما دارد که قرار است دویدن را آغاز کنید؟ اصول مهم و اساسی ورزش برای شما و لیونل مسی فرق نمی‌کند. حالا گام دو و سوم را با هم برمی‌داریم.

گام دوم: راه بروید، بدوید، راه بروید 
شروع به دویدن با سرعت بیش از حد، خیلی زود به دفعات زیاد دویدن، دو دلیل اصلی آسیب‌دیدگی در کسانی است که تازه شروع به دویدن می‌کنند. بهتر است آرام شروع کنید و به تدریج سرعت و زمان دویدن‌تان را افزایش دهید. اگر ۳۰ دقیقه زمان برای ورزش دارید، کار را با پنج دقیقه قدم زدن آغاز کنید. وقتی احساس کردید آماده‌اید، یک دقیقه بدوید و بعد بین هر یک یا دو دقیقه دویدن، راه بروید. خیلی زود برای دو دقیقه و بعد سه دقیقه دویدن پیوسته آماده خواهید شد. تنها چند هفته بعد می‌توانید تقریبا ۳۰ دقیقه بدوید و احساس خوبی داشته باشید.

گام سوم: براساس زمان بدوید، نه مسافت
۳۰ دقیقه ورزش، ۳۰ دقیقه ورزش است، مهم نیست در این مدت چه مسافتی را طی می‌کنید. وقتی توانتان بالا رفت، بیشتر خواهید دوید.

منبع : www.alodoctor.ir