K_BoysPuberty_enHD

درمورد بلوغ جنسی ر نوجوانان و علائم و نشانه های آن چه میزان اطلاع دارید و با چه رفتارها و نشانه هایی می توان به این موضوع پی برد!

دکتر حسین جاودانی- متخصص روانپزشکی مرکز آموزشی – درمانی ولایت شهرستان قزوین گفت: بلوغ، مرحله گذر از دوره کودکی به نوجوانی است که با علایم جسمي و رفتاری خود را نشان می دهد و عادت کردن به این وضعیت جدید مدتی طول خواهد کشید.

دکتر حسین جاودانی افزود: از علایم بلوغ، پرخاشگري، لجبازي انزواطلبی و الگوپذیری شدید از همسالان است. به گفته وی ، یکی از مشکلات خانواده ها در این دوران، انحرافاتی است که ممکن است در نوجوانان به وجود آید، بنابر این ضروری  است درباره این ویژگی های این دوران، اطلاعات داشته باشند.

وی با هشدار درباره اینکه استفاده از ماهواره و تماشاي برنامه هاي نامناسب، براي سنين نوجواني مشكل آفرين بوده و احتمال زیادی دارد، نوجوان به دليل ظرفيت پايين روحی و درك پایین از مسایل، به انحراف کشیده شوند؛ اظهار کرد: والدین با دادن مسؤوليت به نوجوانان، علاوه بر افزايش اعتماد به نفس در آنان، باعث كاهش تنش ها در اين دوران شوند.

گفتنی است، این روانپزشک در جمع تعدادی از والدین دانش آموزان شهرستان قزوین در  آموزشگاه میثاق به بیان این موضوعات پرداخت و اظهار امیدواری کرد که والدین با بکار بستن این توصیه ها بتوانند نوجوانان خود را از بحرانهای این دوره از زندگیشان به خوبی بگذرانند.

منبع:شفقنا