index.jpg21561

این اسرار در مورد افرادی هستند که رکورد دار  طولانی ترین عمر در دنیا بوده اند از راه و روش های آنان پیروی کنید و به سلامتی تان فکر کنید.

مسن‌ترين افراد جهان، اسراري که باعث عمر طولاني آنها شده است را به اشتراک گذاشته‌اند.
* «آليس هرز سامر» متولد 26 نوامبر 1903 که در سن 108 سالگي درگذشت، آليس گفته بود خنده و مثبت انديشيدن باعث طول عمر مي‌شود.
* «ساکاري مومويي» در سال 1903 متولد شد و 5 فوريه گذشته 112 ساله شده است؛ در حال حاضر سمت رياست دارد؛ وي گفت: غذاي سالم خوردن و زود بيدار شدن مي‌تواند دليلي براي طول عمر باشد.
* «جسي گالان» شهروند اسکاتلندي که 109 سال دارد؛ وي هر روز صبح يک کاسه فريني مي‌خورد و ورزش را هيچ‌ وقت ترک نکرده است.
* «مامي ريردن» 114 سال و نيم عمر کرد و در سال 2013 درگذشت؛ او از قديمي‌ترين شهروندان آمريکايي بود؛ وي در سال 2011 به يک روزنامه محلي گفته بود: هميشه به ديگران کمک کنيد و با ديگران آنطور رفتار کنيد که دوست داريد با شما رفتار شود، کارهايتان را خودتان انجام دهيد و سالم زندگي کنيد، خداوند به عمر شما برکت مي‌دهد.
* «الکساندر ايميچ» يکي ديگر از قديمي‌ترين افراد امريکايي بود؛ تصويري که مشاهده مي‌کنيد قبل از مرگ وي در ماه ژوئن سال 2014 در خانه‌اش در نيويورک گرفته شده است. وي در مورد اسرار عمر طولاني خود گفته بود: تغذيه مناسب، ژنتيک خوب، ورزش، استرس نداشتن دليلي براي داشتن عمر طولاني است.
* «سالوستيانو سانچز بلازکز» 112 سال عمر کرد؛ وي روزانه يک موز، شش ميوه و غذاهاي ساده مي خورده و در خوردن غذا زياده روي نمي کرده است.
* «ژان کلمان» تا سن 122 سالگي عمر کرد، اين زن فرانسوي در تمام طول زندگي خود يک بار هم مريض نشده بود و حتي يک بار هم نزد دکتر نرفته بود؛ ژان هيچوقت الکل، سيگار و شيريني مصرف نکرده بود و تا سن 100 سالگي هر روز دوچرخه سواري مي‌کرده است.
* «بس کوپر» در سال 2011 که 116 سال داشت، نام وي به عنوان رکورد دار وارد کتاب گينس شد، وي به ندرت تنقلات مي‌خورد، هميشه فعال بود، هيچوقت به کارهايي که داشت فکر نمي‌کرد و هيچ وقت استرس نداشت.
* «ليلا دِنمارک» اولين متخصص اطفال شاغل در جهان بود که عمر طولاني داشت؛ وي در سن 103 سالگي بازنشسته شد و 11 سال پس از بازنشستگي مدام آب مي‌نوشيد، رژيم غذايي وي در دو وعده غذايي پروتئين و سبزيجات بوده و از خوردن مواد قندي خود داري مي‌کرده است؛ وي حتي در سن 114 سالگي کيک تولد خود را نخورد.
* «ميسائو اُکاوا» 116 ساله است؛ به نظر وي سوشي به خصوص ماهي و برنج بخارپز، خواب به موقع و حداقل 8 ساعت در شب باعث عمري طولاني مي‌شود.
* «هيدکو آرما» 101 ساله و ژاپني است؛ وي معتقد است کمتر خوردن گوشت قرمز و محصولات لبني موجب طول عمر مي‌شود.

منبع:دکترمن