skin

 

در این مطلب به حقایق و داستان هایی که درباره مراقبت از پوست هستند اشاره می کنیم.

-شستشوی مداوم صورت آکنه را درمان خواهد کرد: ممکن است این جمله را زیاد شنیده باشید، اما بهتر است بدانید شستشوی مداوم صورت در طول روز به کم شدن آکنه کمکی نخواهد کرد. در حقیقت، این کار باعث خراشیده شدن پوست و از بین رفتن چربی های ضروری آن می شود و در نتیجه پوستتان را خیلی خشک و حساس کرده و مستعد آکنه می کند.

-لایه برداری مداوم چربی بیش از حد پوست صورت را کاهش می دهد: این یک باور عمومی است که اگر پوست چربی دارید، لایه برداری برای دو تا سه بار در هفته، سبوم اضافی را کاهش می دهد.در حقیقت، لایه برداری زیاد از صورت ممکنه پوست را کبود کرده و باعث لک یا جوش شود.

-جوش زدن با بالا رفتن سن کم می شود: بیشتر زنان فکر می کنند آکنه برای دختران نوجوان و کسانی که در دهه بیست سالگی هستند اتفاق می افتد، در حالی که آکنه هیچ ارتباطی به سن ندارد. به جای این تفکرات باید درباره سبک زندگی که دارید هشیار بوده و مواد غذایی سالمی که از بدنتان سم زدایی می کنند انتخاب کنید.

-نیازی به استفاده از ضدآفتاب در روزهای ابری نیست: فقط به این خاطر که یک روز ابری است یا باران می بارد، به این معنی نیست که به ضدآفتاب نیاز ندارید. بیرون رفتن در هر زمان از سال بدون ضدآفتاب کار نادرستی است. حتی در روزهای ابری هم در معرض اشعه های مضر خورشید هستید و اگه بدون ضدآفتاب بیرون بروید قطعا آفتاب سوخته می شوید.

-لکه های پیری نشانه پیر شدن است: لکه های پیری یا لکه های قهوه ای ناشی از نور خورشید میتوانند در هر سنی رخ دهند. کک و مک هم مثل لکه های روی پوست الزاما نشانه لکه های پیری نیستند. اما ممکن است وقتی که در معرض اشعه های مضر خورشید قرار بگیرید این لکه ها ظاهر می شوند.

-آرایش کردن می تواند باعث جوش زدن شود: یه باور عمومی بین زنان وجود دارد که آرایش کردن بیش از حد می تواند باعث ایجاد آکنه و تجمع رنگدانه ها شود. اگرچه استفاده یک محصول به طور ثابت و مداوم می تواند مضر باشد اما این امر خیلی اتفاق نمی افتد. در هر حال باید محصولاتی که مناسب نوع پوست خودتان است را انتخاب کنید.

-اگر پوست خشکی دارید، آب بیشتری بنوشید: گفته می شود که اگر پوست خشکی دارید، نوشیدن آب به مقدار زیاد، باعث رطوبت پوست می شود، در حالی که این گفته کاملا اشتباه است. مسلما نوشیدن آب باعث درخشندگی پوست و سم زدایی از بدن می شود اما الزاما پوست را مرطوب نمی کند.

-محصولات آرایشی گران بهتر هستند: اعتقاد برخی بر این است که محصولات و برندهای گران، پوست را به مدت طولانی سالم و بدون مشکل نگه میدارند. اما حقیقت این است که این محصولات همان کاری را می کنند که دیگر محصولات با قیمت ارزان تر انجام می دهند.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.