123

 

آیا شما هم مثل دیگران بر این باورید که مواد غذایی خوب و خارق العاده گران بوده و بخصوص وقتی با اسامی بلوبری و انواع توت و آواکادو (که در بالای این لیست قرار دارند) که روبرو می شوید فکر میکنید که این مواد مغذی برای جیبتان سنگین تمام می شوند؟

در حقیقت، این مواد مغذی در برابر سلامتی که برای شما به ارمغان می آوردند اصلا گران نیستند. ما برخی از آنها را برایتان نام میبریم تا در آینده وارد لیست خرید خود کنید.

جو: بلغور جو دو سر فواید زیادی برای سلامتی دارد.این ماده پر از مواد معدنی ضروری مثل روی، منیزیم و آهن است. آنتی اکسیدان منحصر به فردش ، فلانوئیدها ، به کاهش کلسترول کمک میکند. و قدرت واقعی فیبر که به عنوان بتاگلوکان شناخته شده یکی از منابع خوب فیبر محلول است. جو را در رژیم غذاییتان بگنجانید تا التهاب های بیماری زا در بدن کاهش پیدا کند.

بلوبری: بلوبری دارای آنتی اکسیدان هایی از جمله ویتامین C و پلی فنول ها (polyphenols) است . همچنین منبع خوبی از ویتامین K و منگنز بوده و به حفظ سلامتی قلب و استخوان ها کمک می کند. درست است که در همه فصل ها موجود نیست و ممکن است گران باشد، اما وقتی فصل بلوبری فرا رسید حتما مصرف کنید.

انار: انار سرشار از آنتی اکسیدان و همچنین فیتوکمیکال هاست.این میوه از جمله مواد مغذی است که با پلی فنول ها، تانین، و دیگر آنتی اکسیدان های مفید همراه بوده و از قلب محافظت می کند.

کاهوپیچ بنفش: کاهوپیچ هر چه تیره تر باشد بهتر است! کاهوپیچ بنفش کربوهیدارت و فیبر غذایی را تامین کرده و کالری کمی دارد. بزرگترین دلیل برای خوردن این سبزی به خاطر محتوی ویتامین و مواد معدنی آن است. یک عدد کاهوپیچ بنفش حاوی ویتامین های A ، C و مواد معدنی مثل ویتامین K ، کلسیم ، مینزیم و پتاسیم است.

سیب زمینی شیرین: این سبزی ستاره سبزیجات بوده و غلظت بالایی از بتاکاروتن (یک آنتی اکسیدان سالم) دارد. سیب زمینی شیرین سلامتی بدن را تامین کرده و پوست را هدف مواد مغذی می کند. این سبزی حاوی آهن، منیزیم و دیگر ویتامین ها و مواد معدنی مهم است که برای یک زندگی سالم ضروری هستند.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.