bag_600x450

از آنجا كه در زمان تعطیلات هستیم تقریبا کسانیکه به مسافرت می روند زیاد هستند مسافرت کوتاه یا بلند مهم نیست حتی با وسیله شخصی و یا عمومی هم اهمیتی ندارد مسافرت داخلی یا خارجی هم مهم نیست نکته اساسی مراقبت از پوست است. چون سلامتی پوست ا زموارد مهم است که در اینجا در این باره اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار می دهیم

ریمل نزنید

در طول سفر تا رسیدن به مقصد از زدن ریمل خودداری كنید چون اگر كمی چرت بزنید و بیدار شود ممكن است ریمل به زیر چشم‌های‌تان ریخته باشد. حتی بهتر است سایه چشم هم نزنید چون ممكن است دست‌تان بخورد و پاك شود یا به جاهای دیگری از صورت‌تان سرایت كند.

1027699-1_l

به صورت‌تان دست نزنید

برای جلوگیری از هرگونه جوش در طول تعطیلات بهتر است دست به پوست‌تان نزنید و كمترین تماس و لمس را با صورت‌تان داشته باشید چون اگر این كار را انجام دهید كلی باكتری ناشناخته كه می‌توانند مشكلات پوستی ایجاد كنند را با خودتان همراه می‌كنید. حتی وقتی می‌خواهید آرایش كنید اول دست‌های‌تان را با یك محلول ضد باكتری بشویید و بعد دست‌تان را به پوست‌تان بزنید.

age-hand

كرم دست هم لازم است

خانه را بدون كرم دست ترك نكنید. شما قرار است كلی چمدان با خودتان حمل و جابه‌جا كنید بنابراین دست‌های‌تان با گرد و غباری كه روی آن می‌نشیند خشك خواهد شد حتی وقتی از توالت‌های عمومی با صابون‌های تجاری استفاده می‌كنید این احتمال چند برابر می‌شود بنابراین بهترین راه این است كه یك كرم دست كوچك در كیف‌تان داشته باشید و مدام آن را مرطوب كنید.

1025215-1_l

پاك‌كننده همراه‌تان ببرید

اگر فقط بتوانید یك وسیله مراقبت از پوست را با خودتان به سفر ببرید آن وسیله نه ماسك صورت و نه لوسیون بدن بلكه فقط و فقط پاك‌كننده صورت است چون تغییرات ناگهانی در مواد پاك‌كننده می‌تواند تعادل اسید یا PH پوست را از بین ببرد و منجر به ایجاد مشكلات پوستی شود.

كیف لوازم آرایش‌تان را با خودتان ببرید

اگر به خارج از كشور سفر می‌كنید حتما لوازم آرایش‌تان را همراه خود ببرید چون این محصولات گران هستند و تهیه همه لوازم برای‌تان مقرون به صرفه نیست. اگر هم بخواهید چیزی بخرید معمولا باید به لوسیون بدن، صابون و عطرها فكر كنید.

how-to-save-and-regrow-your-hair-with-just-one-ingredient-600x312

موهای‌تان را رام كنید

موها معمولا با تغییرات آب و هوایی ممكن است دچار الكتریسیته ساكن شده یا وز شوند. بهترین راه، استفاده از برس همیشگی و بستن موها زیر روسری است. برای مقابله با موهای چرب كه ممكن است شستن آنها ساعت‌ها از شما وقت بگیرد بهتر است شامپو خشك تهیه كرده و آن را با خودتان برای سفر ببرید.

ضدآفتاب را فراموش نكنید

استفاده از كرم ضدآفتاب مخصوص منطقه خاصی نیست یعنی شما چه به جنوب سفر كنید چه شمال، چه مسكو و چه مالزی، حفظ پوست صورت و نقاطی كه بیرون از لباس هستند در مقابل اشعه‌های غیر مفید خورشیدی، باید یكی از برنامه‌های همیشگی شما باشد. این كار را باید با كرم‌های ضدآفتاب برای صورت انجام دهید و با استفاده از دستكش‌های نخی از رسیدن آنها به دست‌های‌تان جلوگیری كنید.

مرطوب كنید

سفر بدون شك استرس‌زاست و یكی از استرس‌ها هم داشتن چهره‌ای شاد و بشاش در طول سفر است. اگر پوست‌تان خشك است و می‌خواهید به مناطق خشكی مانند آذربایجان و همدان سفر كنید، بهتر است از مرطوب‌كننده استفاده كنید. اگر هم قرار باشد با هواپیما سفر كنید حواس‌تان باشد كه شب قبل از پرواز حسابی صورت‌تان را مرطوب كنید چون فشار كابین صورت را دهیدراته یا كم‌آب می‌كند و استفاده از مرطوب‌كننده تا حد زیادی از این اتفاق پیشگیری می‌كند.

كرم‌پودر را فراموش كنید

اگر می‌خواهید با پوستی سالم پا به مقصد بگذارید، روز سفر كرم‌پودر نزنید و در عوض فقط از مرطوب‌كننده استفاده كنید. اگر با هواپیما سفر می‌كنید قبل از فرود می‌توانید از یك مرطوب‌كننده رنگی برای بشاش به نظر رسیدن صورت كمك بگیرید، اگر بدون كرم‌پودر نمی‌توانید از خانه خارج شوید بهتر است از انواع سیلیكونی استفاده كنید كه بین پوست شما و آرایش‌تان یك لایه محافظ ایجاد می‌كند. به این ترتیب كرم پودر بیشتر روی صورت می‌ماند و پوست را از كم‌آب شدن محافظت می‌كند.

استفاده از آب معدنی به جای آرایش دوباره

برای تازه كردن آرایش‌تان هیچ وقت روی آرایش قبلی‌تان كرم‌پودر و رژگونه نزنید. این كار پوست‌تان را بیشتر از قبل خشك و كم آب می‌كند، به جای آن كمی آب معدنی روی صورت‌تان اسپری كنید و بعد بلافاصله مقدار بسیار كمی مرطوب‌كننده روی صورت‌تان بزنید؛ خواهید دید كه چطور صورت‌تان شاداب به نظر می‌رسد.

پوست چرب‌تان را كنترل كنید

اگر پوست چرب دارید و به مناطق مرطوب مانند شمال سفر می‌كنید برای جلوگیری از آزار پوست توسط رطوبت بهتر است از كرم‌های كنترل‌كننده چربی استفاده كنید. برای اینكه پوست چرب‌تان در طول سفر به‌خصوص به مناطق مربوط از كنترل خارج نشود، می‌توانید كاغذهای پاك‌كننده تهیه كرده و آن را به منطقه شكل T صورت‌تان (پیشانی و پل بینی) بزنید تا چربی‌های اضافه بدون پاك كردن رطوبت پوست از صورت‌تان محو شود.

كمی روشن‌كننده بزنید

اگر مسافرت در شما این احساس را ایجاد می‌كند كه پوست‌تان كمی تیره شده و چهره شما خسته و زرد رنگ به نظر می‌رسد، بهتر است از یك پنكیك روشن‌تر از پوست‌تان استفاده كنید. پنكیك را به آرامی روی گونه‌ها، پل بینی و لب‌های‌تان بكشید. اگر نتوانستید از پنكیك استفاده كنید به جای این كار می‌توانید از رژگونه و بالم لب استفاده كنید تا رطوبت و تازگی پوست حفظ شود و صورت‌تان شاداب‌تر به نظر برسد.

از رژلب 24 ساعته فاصله بگیرید

شاید اولین چیزی كه برای سفرهای طولانی به ذهن‌تان برسد این باشد كه از رژلب‌های طولانی‌مدت ‌برای دادن رنگ به لب‌های‌تان استفاده كنید، اما این كار اشتباه است چون این رژلب‌ها، لب‌های شما را بی‌آب كرده و حتی ممكن است آن را پوسته‌پوسته كند. بهتر است به جای این كار لب‌تان را با رژلب معمولی و كلاسیك پوشش دهید و بعد از یك براق‌كننده روی آن استفاده كنید. به این ترتیب در طول سفر شما فقط باید براق‌كننده‌تان را تجدید كنید و نیازی به استفاده دوباره از رژلب كلاسیك نیست.

before_exercise
پف چشم‌تان را بگیرید

برای كاهش پف چشم‌ها در طول سفرهای طولانی به‌خصوص به جاهایی مانند چین یا آمریكا كه ساعت‌های طولانی در هواپیما هستید، می‌توانید یك لیف حمام تازه با خودتان ببرید و از ‌مهماندار بخواهید كمی یخ خرد شده را در این لیف حمام بریزد و برای‌تان بیاورد. این لیف را برای چند دقیقه زیر چشم‌های‌تان قرار دهید و‌ بردارید. این كار نگاهی تازه و بشاش به شما می‌دهد.

قطره چشم یادتان نرود

تماشای پشت سر هم فیلم‌ها در قطار یا هواپیما در سفرهای طولانی یا خواندن كتاب می‌تواند باعث شود به محض رسیدن به مقصد شما چشم‌های قرمز آبكی داشته باشید. برای پیشگیری از این اتفاق بهتر است قطره چشم را فراموش نكنید. همین كه تماشای فیلم یا خواندن كتاب را تمام كردید یك قطره از آن را به هر كدام از چشم‌های‌تان بریزید.

منبع : مجله زندگی ایده آل