images
راه و چاه درمان طلاق عاطفی و همه پیامدهای خطرناک آن برای زندگی زناشویی را از زبان روانشناس می شنویم با ما همراه باشید.

مژگان نیکنام روانشناس گفت: افزایش طلاق عاطفی بیشتر به دلیل اطلاع نداشتن افراد از مهارت های ارتباطی زناشویی اتفاق می افتد، علاوه بر آن موقعیت اجتماعی فرد و مشکلات ناشی از آن فرد را دچار مشکل و سردی در روابط خود می کند.
وی افزود:نقص در ارتباط زناشویی، سردی روابط را به دنبال دارد و فرد پس از گذشت مدتی به روزمرگی دچار می شود، برای جلوگیری از بروز طلاق عاطفی در خانواده ها افراد زندگی خود را جدید کنند، بدین معنا که دکوراسیون خانه را تغییر دهند.
این روانشناس با اشاره به راه های جلوگیری از طلاق عاطفی اظهار داشت: افراد با تهیه غذای جدید می توانند آن سردی عاطفه را در خانواده خود برطرف نمایند، علاوه بر آن افراد از همان ابتدا هر نوع ناسازگاری میان خود را حل نمایند، به دلیل آنکه ممکن است فرد از تلاش برای بهبود روابط خو با همسرش پس از یک مدت دست بردارد.
نیکنام ادامه داد: در صورتیکه سردی عاطفی بین همسران ادامه پیدا کند به مشکلات روانی چون افسردگی و خیانت های زناشویی دچار می شوند، اینگونه افراد به سمت عاطفه بیرون از محیط خانه خود می روند، پس افراد برای جلوگیری از ایجاد زندگی موازی با همسر خود به طور دائم طراوت و تازگی را به زندگی خود وارد نمایند.
باشگاه خبرنگاران