moo-ghavi-salem

 

اگر می خواهید موهایتان همیشه سالم و قوی بماند علاوه بر استفاده از انواع ماسک ها و تقویت کننده ها بهتر است هنگام حمام کردن به این نکات توجه کنید: هیچ گاه مو های خود را زیاد خشک نکنید به خصوص با سشوار و تا حد امکان سشوار خود را روی کمترین درجه قرار دهید.

 

وقتی موهایتان هنوز خیس هستند از برسهای دندانه تیز برای شانه کردن استفاده نکنید ، برسها یا شانه هایی که دندانها های درشت دارند بسیار مناسب هستند.

اگر موهایتان در هم گره خورده سعی نکنید با کشیدن زیاد برس روی آنها از هم بازشان کنید استفاده از محلول نرم کندده و اب با اسپری روی موهایتان کمک می کند تا گره ها باز شوند.

 

نکته مهم دیگر این است که جنس موهای خود را بشناسید و متناسب با آن شامپو بخرید. اغلب افراد شامپو را بر اساس تبلیغات انتخاب می کنند که اصلا مناسب نیست شاید یک شامپوی کاملا معمولی مناسب ترین گزینه برای موهای شما باشد.نکته دیگر اینکه برای یک مدت طولانی از یک نوع شامپو استفاده نکنید و هر چند سال یک بار شامپوی موی خود را تغییر دهید.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.