1

دنیای گجت‌های ورزشی، این روزها پیشرفت زیادی کرده است ، اما در این بین، هنوز محصولات  بسیاری باید تولید شود که  هنوز نشده است. از طرف  دیگرساعت‌های GPS دار، به علت   گرانفیمت بودن  و استفاده‌ منحصربفردشان، به واسطه اشخاص  استفاده میشده است.

اینجا جاییست که پلار M400 وارد می‌شود! شما چه آماتور باشید و چه یک حرفه‌ای، این ساعت، می‌تواند به عنوان یک همراه همیشگی، در کنار شما باشد، و فعالیت‌های روزانه‌تان را ثبت و ضبط کند.

این ساعت امکان شمارش گام‌ها و مسافت پیموده شده، حتی با GPS خاموش را هم دارد! این ساعت با قیمت مناسبی که در بین هم رده‌های خود دارد، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای همه‌ی افرادی که به دنبال تناسب اندام، و ثبت فعالیت‌های روزانه‌شان هستند باشد.

طراحی

ساعت پلار M400 را می‌توانید در دو رنگ سفید و مشکی خریداری کنید. صفحه‌ی این ساعت، یک LCD سیاه سفید کوچک با حاشیه‌ی سیاه است، که با یک قاب نازک قرمز رنگ احاطه شده.

سمت راست صفحه، سه دکمه برای حرکت در منوها دارد، و سمت چپ آن نیز دارای دو دکمه است: دکمه‌ی بالایی نور پس زمینه را روشن می‌کند، و دکمه‌ی پایینی به عنوان دکمه‌ی «بازگشت» استفاده می‌شود. طراحی و جانمایی دکمه‌های این ساعت به گونه‌ای است که احتمال فشرده شدن تصادفی را کاهش داده است.

رابط کاربری

رابط کاربری پلار M400 ساده است. زمانی که در حال ورزش نیستید، تاریخ و ساعت روی صفحه‌ی آن نمایش داده می‌شود و همچون یک ساعت دیجیتال اسپرت ایفای نقش خواهد کرد.

2

صفحات دیگر این ساعت، اطلاعات دیگری را نمایش می‌دهند، اطلاعاتی مثل: میزان فعالیت روزانه، خلاصه‌ی وضعیت فعالیت چند روز گذشته، تنظیمات، تست فیتنس، تایمر و علاقه‌مندی‌ها.

برای انجام تست فیتنس، باید پلار M400 را به یک حسگر ضربان قلب متصل کنید.  تایمر، شامل یک تایمر اینتروال و میانگین زمان باقیمانده است. از این تایمر می‌توانید برای افزایش رکورد‌های شخصی‌تان استفاده کنید.

هنگامی که در صفحه‌ی ساعت و تاریخ هستید، می‌توانید با فشردن دکمه‌ی وسط سمت راست، یکی از فعالیت‌هایتان را آغاز کنید: دو، دوچرخه سواری، دیگر فعالیت‌های داخل سالن و دیگر فعالیت‌های بیرونی.

برنامه‌ی موبایل پلار

برنامه‌ی موبایل‌ پلار، که M400 نیز می‌تواند با آن همگام‌سازی شود، طراحی بسیار جذاب و منحصر به فردی دارد. این برنامه قابل نصب بر روی تلفن‌های هوشمند اندروید و iOS است. در صفحه اصلی، میزان فعالیتتان به صورت دوار، حول یک ساعت نمایش داده شده است. زمانی که فعالیتتان بیشتر می‌شود، این دایره پر رنگ‌تر می‌شود.

3

پلار، ۵ دسته بندی اصلی برای فعالیت‌ها دارد: نشسته، استراحت، فعالیت کم (فعالیت‌های داخل منزل)، فعالیت معمولی (پیاده روی) و فعالیت زیاد (دو و دیگر فعالیت‌های پر جنب و جوش).

فعالیت‌هایتان را می‌توانید به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه نمایش دهید. حالت هفتگی و ماهانه به صورت تقویم نمایش داده می‌شود. در پایین صفحه هم خلاصه‌ای از میزان فعالیت‌ و استراحت‌تان قرار دارد.

4

اگر از GPS پلار M400 استفاده کنید، یک علامت قلب بر روی دایره نمایش داده می‌شود، اگر بر روی آن کلیک کنید، می‌توانید اطلاعات بیشتری از فعالیتتان را ببینید. این اطلاعات شامل میزان کالری سوزانده شده، مسافت پیموده، سرعت متوسط و پیشرفت کلی است. مسافت پیموده شده‌تان هم بر روی نقشه نمایش داده می‌شود.

5

تمامی این اطلاعات را می‌توانید در برنامه‌ی تحت وب پلار هم ببینید. برنامه‌ی تحت وب پلار، علاوه بر تمام امکانات برنامه‌ی تحت موبایل پلار، ویژگی‌های دیگری از جمله امکان به اشتراک گزاری تمریناتتان با دیگران را هم داراست.

کارایی

حدود یک دقیقه زمان نیاز است تا پلار M400 سیگنال GPS را دریافت کند. بند آن در مدت زمان طولانی به هیچ وجه مچ دستتان را اذیت نخواهد کرد، و صفحه‌ی‌ نمایش آن به خاطر کنتراست بالایش، کاملا خوانا است.

به علت ارگونومی خوب ساعت، استفاده از آن در حین حرکت هم، بسیار راحت است. می‌توانید اعلان‌های صوتی را هم فعال کنید تا هنگامی که مسافت مشخصی را پیمودید به شما هشدار دهد. جدا ازقابلیت GPS، پلار M400 در ثبت گام‌ها و میانگین مسافت پیموده شده هم بسیار خوب و دقیق عمل می‌کند. پلار M400 امکان ثبت میزان خوابتان را هم دارد، البته اطلاعات مربوط به آن، فقط در برنامه‌ی پلار قابل نمایش است.

باتری

پلار M400 از یک باتری ۲۵۰mAh بهره می‌برد، بنابراین می‌تواند ۸ تا ۹ ساعت با  GPS روشن کار کند، و البته بدون GPS از ۲۱ تا ۲۴ ساعت کار می‌کند و فعالیت‌های روزانه‌تان را ثبت می‌کند. این میزان، قابل رقابت، و در بسیاری موارد، بیشتر از ساعت‌های هم رده‌ی پلار M400 است.

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب پلار M400، استفاده از پورت MicroUSB برای شارژ است، که باعث می‌شود همه جا به راحتی به شارژرش دسترسی داشته باشید و نیازی به حمل یک کابل اضافه نخواهید داشت.

 منبع : fitnessmagazine.ir