vitamin-favayed-va-naghsh

 

 

این بخش را به نقش ویتامین های E و A در بدن انسان اختصاص داده ایم و در مورد خواص و فواید ویتامینهای A و همچنین E بصورت کامل و دقیق صحبت می کنیم. ویتامینها نقش تعیین کننده ایی در بدن دارند و کم یا اضافه شدن هر یک از آنها موجب می شود تا بدن دچار مشکل شود. اغلب اوقات با آزمایشهای خون می توان به کم یا زیاد بودن برخی انواع ویتامینها در بدن پی برد.

 

ویتامین E

ویتامین (ایی ) از ویتامین های موجود در بدن ادمی است که از مواد طبیعی و غذاها قابل جذب است و به ندرت افراد دچار کمبود ویتامین E می شوند. این ویتامین را می توان در سبزیها یی نظیر اسفتناج. انواع آجیل، تخم مرغ یافت می شود. اگر فرد به طور میانگین در وعده های روزانه از یکی از این موارد به میزان لازم مصرف نماید دیگر نیازی به مصرف مکمل های ویتامین E نیست. اما در فرادی که به دلیل رزیمهای خاص از تخم مرغ یا اسفناج یا اجیل اسفناج استفاده نمی کنند توصیه می شود حتما مکمل های ویتامین E را مصرف نمایند.میزان مصرف ویتامین E عموما برای بزرگسالان بیش از 1900 میلی گرم وبرای کودکان بیش از 600 گرم نیازی نیست.

 

ویتامین A

این ویتامین تاثیر بسزایی در سیستم ایمنی و بینایی دارد. میزان کافی از این ویتامین باعث می شود در برابر بیماریهایی چون خشکی پوست مسلح شوید. ویتامین A به صورت بتا کاروتن و ویتامین A حیوانی دیده می شود. اگر این دسته از ویتامین در بدن کم باشد دپار سوزش و کم بینایی شده و ترک هایی روی پوست ظاهر می شود. این ویتامین به طور معمول در کدو حلوایی، هویج، طالبی.گرپ فروت و کلم بروکلی یافت می شود.عموما این ویتامن نیز می تواند از راه مواد غذایی حاوی آن جذب بدن شود. و به ندرت مکمل های ویتامین A تجویز می شود البته در برخی موارد بعد از اعمال جراحی چشم و جوشهای شدید پوستی پزشکان از این نوع ویتامین تراپی استفاده می کنند.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.