mascara

در زمان خرید وسایل  آرایش  بویژه ریمل که به چشم  زده می شود و  مهمترین عضو صورت است باید  خیلی دقت کرد . در این بخش  به  چند مورد مهم در این باره خواهیم پرداخت:

در هنگام خرید ریمل  بهتر است که ریمل را در فروشگاه تست نکنید زیرا افراد زیادی از ریمل تستر استفاده کرده اند و آن ریمل دیگر بهداشتی نیست. در ریملی را که در نظر دارید خریداری کنید و یا در تستر را فقط باز کنید و سر برس و فرچه و رنگ و ظاهر آن را ببینید تا از کیفیت آن مطمئن گردید.

ریمل های ضد آب برای شنا مناسب هستند و افرادی که حساسیت چشمی دارند و زیاد اشک می ریزند و کسانی که از لنز استفاده می کنند نیز می توانند از ریمل های ضد آب استفاده کنند.

خانم هایی که زیاد عرق می کنند برای حفظ آرایش خود بهتر است از ریمل ضد آب استفاده نمایند. البته نکته ای که در مورد ریمل های ضد آب وجود دارد این می باشد که اینگونه ریمل ها به سختی پاک می شوند  و برای پاک کردن آنها باید از مواد پاک کننده مناسب استفاده نمود تا مژه ها به همراه ریمل کنده نشوند.

یکی از بهترین موادی که می توان ریمل را با آن پاک کرد، شیر است. با مقداری شیر و تکه ای پنبه می توانید ریمل خود را کاملا پاک نمایید. البته هنگام پاک کردن ریمل خود حتما چشم های خود را ببندید تا شیر وارد چشم شما نشود. شیر به دلیل داشتن پروتئین بالا موهای ابرو و مژه شما را تقویت خواهد کرد.

افرادی که چشم و ابروی مشکی دارند می توانند از ریمل های مشکی استفاده کنند و ریمل قهوه ای رنگ برای افرادی با مو و چشمان روشن مناسب می باشد.

اگر پس از زدن ریمل چشم های شما دچار التهاب گردید سریعا آن را پاک کرده و آن ریمل را کنار بگذارید.

بسیاری مواقع پس از خرید ریمل متوجه می شوید که برس ریمل خشک است و نمی توانید از آن استفاده نمایید. همیشه از فروشگاه های پرفروش خرید کنید زیرا زمانی که ریمل مدتی در مغازه ها بماند خشک می شود. بنابراین، ریملی را که مدت طولانی در مغازه مانده را خریداری ننمایید.

برس ریمل باید انحنا داشته باشد تا راحت تر ریمل بزنید و مژه ها راحت تر حالت بگیرند . انحنا برس ریمل باعث می شود مژه ها کاملا پوشش داده می شوند. ریمل با برس صاف مانند شانه مژه ها را صاف کرده و شانه می کند. بهتر است از ریمل هایی با برس صاف برای مژه های گوشه چشم استفاده کنید.

 منبع : http://www.mahsho.com