woman who has chest pain

 

راه های انتقال ویروس هپاتیت C برخلاف باور بسیاری از افراد جامعه در مورد نحوه انتقال که تقریبا همانند سرماخودرگی می پندارند این ویروس به این سادگی ها قابل انتقال نبوده و فقط در صورت تزریق خون یا تماس سرم آلوده فرد مبتلا به فرد سالم به صورت باز و آبکی وجود داشته باشد تماس با سرم این زخم ویروس را منتقل کرده و بنابراین صرف زندگی با مبتلا به هپاتیت C منجر به آلودگی به آن نمی شود.

هپاتیت C بیماری ویروسی واگیر دار و قابل انتقال هست و به صورت عفونت حاد در اثر آلودگی به ویروس HCV که پس از ورود به بدن در 70 درصد از مواد مزمن فعالیت کرده و در فرد ممکن است باقی بماند و فرد را دچار التهاب شدید کبدی می کند.

در خصوص علائم بالینی(هشدار) بیماری هپاتیت C : رنگ پریدگی : زردی در برخی موارد ورم کبد که در آن به راحتی می توان کبد را با لمس نمودن حس کرد از جمله علایم دیگر و بسیار شایع این عفونت مزمن ویروسی است.

هپاتیت C یا قادر به ماندن در محیط های باز نبوده و بنابراین ظروف غذا منجر به انتشار یا انتقال آن نمی شود و نیازی به ضد عفونی نمودن ظروف غذا یا حتی جداسازی ظرف غذای فرد بیمار از بقیه نیست و با شستشوی خوب حتی بدون محلول های ضد عفونی کننده ظروف کاملا تمیز می شوند زیرا قدرت انتقال این ویروس به قدری محدود است که شانس ابتلای به آن در روابط جنسی نیز بسیار پایین است

منبع-خبرنگاران جوان