hair

موهای پرپشت و سالم یکی از آرزوهای همه   مردم است که برای نیل به آن به شیوه های گوناگون متوسل می شوند. حتی در برخی از موارد انسانها به سراغ طبیبان می روند و  زیر  نظر پزشک مداوا می شوند تا به آرزوی خود برسند

موها معمولا در معرض بسیاری از آسیب ها قرار می گیرند که مراقبت از انها را باید جدی به شمار اورد. در برخی از فصول سال مراقبت از موها باید بسیار جدی تر گردد.

در فصول گرمی همچون تابستان بسیاری از پزشکان بر این موضوع تاکیید دارند که باید تا حد امکان از موها مراقبت به عمل آید زیرا که در فصل گرما موها در معرض آسیب های بیشتری قرار می گیرند  در این فصول میزان تابش نور خورشید بیشتر می گردد و موجب آسیب زایی به موها می گردد.

در این فصول مراجعه به استخر ها نیز بیشتر است و به همین دلیل میزان کلر استخر ها نیز موجب صدمه و آسیب به موها می گردد.
خانم ها به دلیل پوشش روسری کمتر در معرض آسیب های ناشی از نور آفتاب هستند. به آقایان نیز توصیه می شود برای محافظت از موها در برابر آفتاب به ویژه در مناطق ساحلی، از کلاه استفاده کنند. برخی محصولات ضد آفتاب برای موها نیز وجود دارند که موجب مقاوم شدن مو در برابر اشعه فرابنفش خورشید می شوند.

اگر قصد دارید در دریا شنا کنید، از کلاه شنا استفاده کنید تا از نمک و آلودگی های آب دریا در امان بمانید. در غیر این صورت بلافاصله بعد از شنا موهای خود را با شامپوی مناسب شستشو دهید.

اگر در استخر شنا می کنید، باز هم توصیه می کنیم که حتما از کلاه شنا استفاده نمایید، زیرا کلر موجود در آب استخرها آسیب زیادی به موهای شما وارد می کنند و موجب خشکی، شکنندگی و کدر شدن  مو می گردند. این نکته به ویژه در استخرهای روباز حائز اهمیت است، چون موها هم در معرض کلر هستند و هم اشعه فرابنفش خورشید.

این نکته را نیز باید بدانید که موهای رنگ شده، فر شده و یا صاف شده با محصولات شیمیایی ضعیف تر و آسیب پذیرتر هستند، بنابراین مراقبت از آنها ضروری است.