ringworm

عفونت قارچی گونه ای از باکتریهای موجود درپوست است  که توسط قارچ‌ها بوجود می آید. این قارچ‌ها کلا بر  لایه خارجی  پوست و موها و محل های گرم و مرطوب مثل حمام‌های عمومی، استخرهای شنا و انبارها  وجود دارد. این قارچ‌ها که به قارچ‌های پوست‌رو معروفند می‌توانند در چین‌های پوست تخم‌ریزی کرده و به عمل بیایند. دکتر مایکل مورای، متخصص درمان خانگی چند درمان برای عفونت قارچی پیشنهاد کرده است.
دانه‌های پاپایا
دانه‌های پاپایا بسیار گزنده هستند، اما دارای خواص دارویی بی‌شمارند. مانند میوه‌ها، سرشار از آنزیم‌های پروتئولیتیک هستند که قابلیت این را دارند تا انگل‌ها و تخم‌شان را از بین ببرند. به دانه‌های آن آسیاب کرده  و وقتی کمی خمیری شد آن را روی محل عفونت بمالید.

papaya11
سرکه‌ آب سیب
این سرکه دارای خواص شفا‌دهنده بسیاری بوده و قدرت درمان آن بسیار زیاد است و به طور گسترده‌ای برای درمان بیماری‌ها و اختلالات استفاده می‌شود. خواص ضدباکتری، ضدقارچ و ضدالتهاب آن باعث از بین رفتن سوزش یا خارش عفونت می‌شود.

vinegar1
گیاه تولسی
خواص طبیعی تولسی یا ریحان مقدس بسیار شناخته شده است. این گیاه معجزه‌گر، بیماری‌ها و اختلالات زیادی را درمان می‌کند و در پیشگیری از هر نوع عفونتی بسیار مفید است. خواص ضدباکتری، بو‌بر، ضدالتهاب و آنتی‌اکسیدانی آن باعث تسکین درد ناشی از عفونت و از بین رفتن خارش آن می‌شود.

oil-tea
روغن درخت چای
این روغن یک درمان عالی برای عفونت قارچی است. خواص قوی ضدباکتری، ضدقارچی و ضدمیکروبی آن باعث می‌شود که عفونت زودتر خوب شود. کمی پنبه را به آن آغشته کنید. به آرامی روی نقاط عفونتی بمالید و این کار را سه بار در روز انجام دهید.

منبع : www.alodoctor.ir