photo-social-networks

 

مطالب با موضوعات مختلف اعم از خبری، علمی، پزشکی و … در شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک، توئیتر، گوگل پلاس، وایبر، لاین، واتس اپ، تانگو، تلگرام و … روزانه در حال انتشار و اشتراک گذاری است. این که مطالب خوب و آموزنده را کپی یا share کنیم تا دیگران نیز اطلاعاتشان بالاتر برود بسیار خوب و کار پسندیده ای است اما باید در نظر داشته باشیم برخی از مطالبی که در شبکه های اجتماعی پخش می شوند دارای رفرنس خاصی نیست و از منابع مورد تایید استفاده نشده است.

 

سعی کنید مطالب را بدون اینکه بخوانید و کمی در مورد آن تامل کنید به اشتراک نگذارید. در شبکه های مجازی مختلف متاسفانه مشاهده شده است که مطالبی با موضوعیت مختلف منتشر می شود که هیچ پایه و اساسی ندارد و نباید زود اعتماد کنید. حدالمقدور اگر می خواهید مطلبی را منتشر کنید از سایت ها معتبر در همان زمینه کپی کرده و برای دوستان خود ارسال کنید.

هر مطلبی که می خوانید را باور نکنید. و یا اگر نخوانده اید و در مورد آن فکر نکرده اید که آیا می تواند صحیح باشد یا خیر؟ یا اینکه عواقب آن چیست؟ را برای کسی یا در گروهی ارسال نکنید.

روزانه شاهد شایعات در زمینه های مختلف در شبکه های اجتماعی روبرو می شویم که بدون هیچ اطلاعاتی نوشته شده است و همچنان در گروه های مختلف Copy و Pase می شود. باید فرهنگ سازی کنیم. پس بیایید از خودمان شروع کنیم…