foods-summer

 

 

وقتی در تابستان دمای هوا بالا می رود، کم آبی بدن به یکی از مشکلات اصلی ما تبدیل می شود. کارشناسان پیشنهاد می دهند که مواد غذایی مصرف کنیم که حاوی آب بیشتری باشند.

Neeraj Mehta (متخصص تناسب اندام و تغذیه) می گوید: باید در تابستان مقدار زیادی آب بنوشید، اما مواد غذایی جامدی هستند که مقدار فوق العاده ای آب فراهم می کنند که میتواند سطح آب در بدن شما را متعادل کند.

 

این مواد غذایی عبارتند از:

کاهو: 95 درصد از کاهو محتوی آب دارد. همچنین حاوی مقدار خوبی پروتئین، کالری خیلی کم و بدون چربی است.این سبزی به علت اینکه حاوی امگا 3، فیبر بالا، آهن و کلسیم است ارزش غذایی شگفت انگیزی دارد.

کلم بروکلی: 89 درصد از آن محتوی آب دارد و ارزش غذایی آن نیز بالاست. بروکلی خواص ضدالتهابی دارد که شما را قادر می کند تا با آلرژی های تابستانه مبارزه کنید.

سیب: حاوی 86 درصد آب است و منبع بسیار خوب فیبر ، ویتامین C و … است.

ماست: به دلیل اینکه 85 درصد از ماست محتوی آب است، یکی از بهترین انتخاب ها در تابستان بوده و از کم آبی پیشگیری می کند. ماست سرشار از میکروارگانیسم های زنده ای است که پروبیوتیک نامیده می شوند و برای سلامتی مفید بوده و با آلرژی های تابستانه مبارزه می کنند. ماست همچنین منبع عالی پروتئین، ویتامین B و کلسیم است.

برنج: برنج پخته حاوی 70 درصد آب است، و به تکمیل آب از دست رفته بدن کمک می کند. برنج همچنین سرشار از آهن، کربوهیدرات و …. است. البته به این نکته هم باید توجه داشت که برنج دارای کالری بالایی است و زیاد خوردن برنج باعث چاقی نیز می شود.

در کل سعی کنید از میوه ها که سرشار از آب هستند بیشتر مصرف کنید.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.