hair-potato

مشخصه ترین علائم موهای آسیب‌دیده – عبارتست  از بافت خشن، نفوذپذیری زیاد، خشکی و شکنندگی، به طور کلی به علت صدمه به سطح کوتیکول ساقه‌ موها بوجود می آید . دلیل این مشکل را می‌توان باد، شامپوهای خشک و داروهای شیمیایی و همچنین شیوه های حالت‌دهنده‌ مو با گرما و تأثیرات محیطی دانست.
با استفاده از حالت‌دهنده‌هایی که میزان PH آنها متعادل بوده و سرشار از پروتئین و مواد مرطوب‌کننده هستند، می‌توانید لایه‌ کوتیکول پوست‌تان را نرم کرده و ساقه‌ی موها را در برابر آسیب بیشتر محافظت کنید. بسیار مهم است که هر هفته از یک روش درمانی خوب و سرشار از مواد مرطوب‌کننده استفاده کنید تا زمانی که بافت آن بهبود پیدا کند.
گاهی تشخیص مشکل انعطاف‌پذیری مو و حساسیت نسبت به شکنندگی می‌تواند دشوار باشد. موی سالم می‌تواند تا ۱۵۰‌ درصد از طول طبیعی خود رشد کند- بی‌آنکه بشکند، و به وضعیت اصلی خود بازگردد. بهترین نشانه برای تشخیص کمبود انعطاف‌پذیری مو را می‌توانید در بُرس‌تان ببینید.
آیا موی زیادی از آن جمع می‌کنید؟ آیا مجبورید هر چندوقت آن را تمیز کنید؟ خب این نشان می‌دهد که موهای شما مشکل شکنندگی دارد. بهترین درمان برای آن، استفاده از حالت‌دهنده‌هایی است که منبع غنی پروتئین هستند و یا درمان هفتگی با پروتئین که میزان مقاومت ساقه‌ی موها را افزایش می‌دهد.
موهایی که رنگدانه را جذب کرده و نگه می‌دارند، و یا حالت اسفنجی داشته و وقتی خیس می‌شوند حالت مات دارند، همه‌ی این‌ها نشان از نفودپذیری موها دارد. برخی مردم فکر می‌کنند وقتی موها به این سطح از آسیب‌پذیری می‌رسند، کار ساده‌تر و بهتر آن است که موهای آسیب‌دیده را کوتاه کنند تا موهای جدید رشد کند. با این همه، شاید این نمی‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد، بنابراین بهتر است قبل از آن‌که آسیبی به موهایتان برسد٬ به خوبی از آن مراقبت کنید.

منبع : www.alodoctor.ir