Parents-with-Child-006

مهم ترین وظیفه والدین در برابر فرزندان ،تربیت صحیح  و محبت به آنان است باید سعی کنند رابطه ای صمیمانه با فرزند خود برقرار کنند.

فرهاد قیصربیگی با تأکید بر این‌که برای جلوگیری از برخی آسیب‌ها باید به نشاط‌آفرینی در بین شهروندان توجه جدی شود، اظهار کرد: ایلام بیش از پیش نیازمند نشاط‌آفرینی است و باید با اجرای طرح‌های مختلف و متنوع در راستای عینیت بخشیدن به این مهم اقدام کرد و اگر این مهم به‌خوبی محقق شود شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

وی با اشاره به این‌که خانواده و به‌خصوص والدین در تربیت و سالم‌سازی فرزندان نقش بسیار حائز اهمیتی دارند، خاطرنشان کرد: پدر و مادر باید با فرزندان خود رابطه دوستانه داشته باشند و از تنش و درگیری در محیط منزل دوری کنند چرا فرزندان از خانه خسته می‌شوند و استراحت را در خیابان و دیگر محیط‌ها جستجو می‌کنند.

این کارشناس اجتماعی ادامه داد: وقتی فرزند از محبت و عاطفه والدین بهره‌مند شود بسیار کمتر دنبال این موارد در بیرون از منزل می‌گردد از این‌رو دچار آسیب نمی‌شوند.

وی با تأکید بر این‌که والدین اولین الگو رفتاری برای فرزندان محسوب می‌شوند، تصریح کرد: وقتی والدین مواد دخانی و مخدر مصرف کنند باید هم انتظار داشت فرزند از آن‌ها تقلید کند و او هم دچار چنین آسیبی شود.

قیصربیگی نظارت درست و منطقی والدین بر فرزندان را از دیگر اهرم‌های جلوگیری از دچار شدن جوانان و نوجوانان به آسیب‌های اجتماعی برشمرد و افزود: پدر و مادر فرزندان خود را با زبان مهربانی و محبت‌آمیز راهنمایی کنند.

ایسنا