weight_loss_health3_1

در این بخش موارد نرمالی از غذاهای روزانه را برای شما متذکر میشویم که درلاغری بسیار موثرند حتما این موارد را در هنگام تغذیه روزانه رعایت کنید که اگر این چنین غذا بخورید کاهش وزن شما صد درصد تضمینی است

 

چگونه رژیم غذایی خود را برای کاهش وزن برنامه ریزی کنیم ؟

در این مقاله نکاتی را به شما ارائه می دهیم که به کار گیری آن ها کمک بزرگی در کاهش وزن به شما می کنند.

رژیم غذایی شما باید حاوی چربی کم ، فیبر بالا و کالری متوسط باشد.

نوشیدن روزانه حداقل یک و نیم لیتر آب را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید زیرا  آب باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن و کمک به کاهش استرس و افزایش شادابی در بدن می شود.

وعده های غذایی خود را در روز تبدیل به شش وعده ی غذایی کوچک کنید که ۳ وعده ی آن وعده های اصلی و ۳ وعده ی آن میان وعده باشد، این کار باعث حفظ متابولیسم بالای بدن می شود.

حتما وعده های خود را با صبحانه شروع کنید و هرگز صبحانه را حذف نکنید ، صبحانه باعث شروع سوخت و ساز در بدن می شود ، شیر کم چرب ، تخم مرغ آب پز وپنیر گزینه های خوبی برای وعده ی صبحانه می باشند و اگر عجله دارید موز یا چند عدد بادام خام نیز مناسب می باشند.

ورزش یا پیاده روی سریع به مدت ۴۵ دقیقه در روز کمک بزرگی به بالا رفتن سوخت و ساز در بدن می شود.

عسل یا شکر قهوه ای را جایگزین شکر سفید کنید و روزانه بیش از ۲ قاشق چای خوری مصرف نکنید.

روزانه بیش از ۲ قاشق غذا خوری روغن مصرف نکنید و سعی کنید بیشتر غذاهای خود را به صورت آب پز یا بخار پز مصرف نمایید.

سعی کنید همیشه از روغن های گیاهی مثل : روغن زیتون ، سویا ، سبوس برنج ، دانه ی کتان ، بادام زمینی ، نخل و… استفاده کنید و حتما از مصرف روغن های حیوانی ، کره و مارگارین اجتناب کنید.

مصرف فیبر را در بدن خود بالا ببرید زیرا فیبر کمک بزرگی به جلوگیری از یبوست و کاهش وزن می کند ، میوه ها و سبزی ها ، سبوس ، بلغور جو دوسر ، غلات و حبوبات ، برنج قهوه ای موادی سرشار از فیبر می باشند.

مواد غذایی شامل آنتی اکسیدان ها را در رژیم خود بگنجانید ، این مواد عبارتند از : میوه ها و سبزیجات فصلی ، آب میوه های تازه ، گردو و بادام ، میوه و سبزیجات عمیق رنگی از قبیل : هویج ، انار ، انبه و اسفناج  و سویا ، آنتی اکسیدان ها کمک بزرگی به شادابی و سلامت پوست ، پایین آوردن کلسترول ، تنظیم دیابت ، تعادل هورمون ها و بالا رفتن سوخت و ساز در بدن می شوند.

در وعده های غذایی خود حتما حداقل ۲ مورد از سبزیجات فصلی را بگنجانید.

شیر، کشک و محصولات لبنی کم چرب را در رژیم غذایی روزانه ی خود بگنجانید و سعی کنید از محصولات لبنی پرو بیوتیک نیز بهره بگیرید.

وعده ی شام شما باید ۲ ساعت قبل از خواب باشد  زیرا باعث کمک به هضم و جذب مواد مغذی می شود .سوپ و نان یا سالاد بهترین گزینه ها برای وعده ی شام می باشند.

منبع-آرایشک