beautiful-eyebrows

دوست دارید ابروهایی خوش  حالت و زیبا داشته باشید؟ اندازه و  فرم درست ابروی شما، بستگی به  مشخصات صورت تان دارد. زمانی ابروهایتان را به سه  بخش تقسیم کنید، قسمت  کلفت ابرو باید از اول استخوان بینی  آغاز شود. تاج ابرو باید  تقریبا وسط آن باشد. و انتهای نازکی ابرو باید کمی از گوشه چشم تان بگذرد.

•    مداد و ژل های آرایشی

قسمت های خالی ابرو را با پودر، مداد یا ژل پر کنید. اگر موهایتان مشکی یا قهوه ای است، رنگ آن باید دو درجه روشن تر از رنگ موهایتان باشد و اگر موهایتان خاکستری یا بلوند است، رنگی دو درجه تیره تر انتخاب کنید. اگر شک دارید، رنگ قهوه ای مایل به خاکستری تقریباً به همه ی چهره ها می آید. کمی از پودر را به ابروها بزنید و با کمک براش ابروی کوچک، آن را پخش کنید تا رنگ اضافی آن را پاک کند.

beautiful-eyebrows1

•    رنگ ابرو

اگر رنگ موهایتان را تغییر می دهید، رنگ ابروها هم باید تغییر کند. بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید. ابروهایتان را در خانه رنگ نکنید. نیاز به راه حلی سریع دارید؟ کمی ریمل یا کانسیلر را با ابروهایتان ترکیب کنید تا رنگش روشن تر یا تیره ترشود.

eyebrow-color-400x272

 •    ابروهای پهن

لازم نیست ابروهایتان را خیلی تمیز یا نازک کنید تا فوق العاده به نظر برسند، فقط کافی است سه ماه به آن ها دست نزنید تا پر شوند. پس از آن می توانید ظاهری حرفه ای به ابروها بدهید و یا فقط موهایی را که خیلی مشخص هستند، بردارید. ابروها را پر کنید و با استفاده از سایه ابرو یا مداد به آن ها حالتی طبیعی و زیبا بدهید.

beautiful-eyebrows-10

•    موچین مناسب

موچین با سر تیز یا گرد؟ متخصصان نوع تیز آن را ترجیح می دهند، به ویژه اگر پیش از این ابروهایتان را برنداشته باشید. می توانید با استفاده از آن موهای بلند را به راحتی جدا کنید و به راحتی به ابرو حالت بدهید. برای موهای کوتاه ابرو هم به موچین زاویه بدهید و با کمک نوک تیز آن مو را بیرون بکشید.

tweezers

 •    بالای ابرو

برای تمیز کردن بالای ابرو، فقط باید این کار را برای موهای کرکی بالای ابرو و حالت دان به آن انجام دهید. بیشترین حالت دهی باید از زیر ابرو انجام شود تا ابروها بالاتر نشان داده شوند. اگر موی زیادی را از قسمت بالای ابرو بردارید، در نهایت ابروهایی صاف خواهید داشت که ظاهرتان را اخمو نشان می دهد.

•    موهای ریز ابرو

اگر یک نقطه از مویی که از زیر پوست در حال رشد است را می بینید، جلوی خود را بگیرید تا به جانش نیفتید. چون احتمال دارد پوست آسیب ببینید و جای زخم آن به جا بماند. یک روز صبر کنید، ممکن است مو تا آن زمان به سطح پوست برسد و آماده کندن باشد. اما اگر ظاهر آن برایتان ناخوشایند است، آن را با کانسیلر بپوشانید.

beautiful-eyebrows-19

•    انتخاب شکل ابرو

اگر درباره ی شکل ابروی خود مطمئن نیستید، از یک متخصص کمک بگیرید. چند عکس از ظاهر ابرو بگیرید تا در صورت لزوم به آن مراجعه کنید. برای این که ظاهر ابروها را به همان شکل نگه دارید، موهایی را که تازه روییده اند به آرامی بکنید. برای بهترین نتیجه، می توانید چهار تا شش هفته ی بعد به آرایشگر مراجعه کنید.

منبع : baghdaroo.com