Baby-pain
این علائم و نشانه ها که خبر از درد شدید در نوزاد می دهند را جدی بگیرید چون نوزادان و اطفال حساسیت بیشتری نسبت به بزرگسالان در زمینه درد دارند!

بر اساس جدیدترین پژوهش‌ها نوزادان داری حساسیت بسیار بیشتری به درد به نسبت بزرگسالان هستند و کاملاً درد را احساس می‌کنند.
گفتنی است، پژوهش‌های جدید محققان دانشگاه آکسفورد نشان می‌دهد نوزادان تازه بدنیا آمده دچار واکنش شدیدی به درد هستند و آن را کاملاً می‌فهمند.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، تا قبل از این تحقیق پژوهشگران اعتقاد داشتند به دلیل کوچک بودن مغز نوزاد و عدم توسعه یافتگی آن احساس درد در کودک موثر نیست اما یافته‌های جدید عکس این نظریه را به اثبات رسانده‌اند.
کارشناسان بر همین اساس اعتقاد دارند به دلیل عدم توانایی نوزاد در بیان احساس درد و تکلم معمولاً با استفاده از سایر حواس مانند نشانه‌های بصری و یا گریه احساس نسبت به درد را نشان می‌دهد.
سابقه بررسی وجود احساس درد در نوزادان به سال 1980 و اندازه‌گیری شدت درد در حین اعمال جراحی نوزادان و استفاده از وسایلی مانند سوزن یا آنژیولت بر می‌گردد، در حال حاضر اختلافات زیادی در خصوص انجام شیوه‌های درمانی بر روی نوزادان، جراحی‌ها، استفاده از ابزارهای جراحی و مسکن‌ها وجود دارد.
با وجود نیاز نوزاد به مسکن یا بیهوش شدن حین اعمال جراحی کارشناسان اعتقاد دارند ورود این مواد به جریان خون می‌تواند عوارض ناشناخته‌ای در سال‌های آتی بر روی سلامت کودک بگذارد.
باشگاه خبرنگاران