5121632689_275e52b132
با استفاده از این روش  می توانید به راحتی بیماری آلزایمر و یا زوال عقل را تشخیص دهید محققان به تازگی از روی نحوه ضربه نواختن انگشتان افراد به روی میز متوجه ریسک ابتلای آنان به این بیماری می شوند!

محققان از روش موثرتری برای تشخیص ابتلا به آلزایمر خبر دادند.طبق گزارشی در شماره امروز روزنامه ایندیپندنت؛ ضربه زدن با انگشتان بر روی میز معمولا نشانه خستگی یا ناراحتی است. اما ظاهرا همه ضربات یکسان نیستند. نتایج اولین مطالعه در مورد سرعت ضربه زدن با انگشت در افرادی با جنسیت و سن متفاوت نشان داد، مردان در این زمینه اندکی سریعتر از زنان عمل می کنند و سرعت ضربه انگشتان در افراد بین بیست تا سی سال اساسا سریعتر از افرادی با دو برابر سن آنها است.

این مطالعه همچنین نشان داد، سرعت ضربات انگشتان در سیگاریها اندکی سریعتر از غیرسیگاریها و در افراد خوش اندام سریعتر از افر ادی است که ورزش نمی کنند.

محققان دو دانشگاه در استانبول با انجام این آزمایش در صد و چهل و هشت فرد بین هجده تا هشتاد و پنج سال دریافتند، انگشت نشانه دست راست در مردان و زنان در یک گروه سنی سریعترین سرعت را دارد، عملکرد انگشت میانی تقریبا مانند انگشت نشانه است اما انگشت کوچک کندترین سرعت را در ضربات دارد.

درک عمیقتر قدرت و سرعت ضربه زدن با انگشتان می تواند به محققان که از آزمایش ضربات انگشت برای ارزیابی پزشکی شرایط عصب شناختی از قبیل بیماری پارکینسون، اسکیزوفرنی و آلزایمر استفاده می کنند، کمک کند.

این یافته ها همچنین می تواند در طراحی صفحه کلیدهای رایانه ها و ابزارهای موسیقی موثر باشد.

خبرگزاری صدا و سیما ،