YOGA-MATS

آیا می خواهید ورزش کنید  و احتیاج به یک مت دارید و یا اینکه مت کهنه شده و می خواهید یکی دیگر بخرید ؟ در هر صورت، برای خرید مت مناسب باید  مواردی را بدانید و موقع خرید اینها را مد نظر قرار دهید. پس پیش ازاینکه مت بخرید ، این نکات را بدانید

مت بدون لغزندگی بخرید

هیچ چیز بدتر از این نیست که در حین ورزش بر روی مت لیز بخورید و یا اینکه مت بر روی زمین بلغزد و در یک جا ثابت نباشد. اگر هم نتوانستید متی پیدا کنید که لغزندگی نداشته باشد، می توانید از گچ استفاده کنید تا مت رو ثابت نگه دارد. همچنین می توانید، مت رو برعکس لوله کنید.

اگر مبتدی هستید از مت های نرم استفاده کنید

اگر ورزشکار حرفه ای نیستید، مدتی زمان می برد تا توانایی بدن شما برای تحمل سختی زمین، افزایش پیدا کند. بنابراین باید در ابتدا از متی استفاده کنید که نرم و دارای قطر مناسب باشد. به این ترتیب، به مفاصل و عضلات آسیبی نمی رسد و از صدمات جلوگیری می شود. اما حواستون باشد که قطر مت نباید به اندازه تشک باشد و از حد بگذرد. قرار است که بر روی مت، ورزش کنید و قرار نیست که روی اون چرت بزنید و بخوابید!

مراقب سموم باشید

بعضی از مت ها از مقدار زیادی PVC ساخته شده اند که پلاستیک سمی با خاصیت سرطان زایی است. از مت هایی استفاده کنید که فاقد PVC هستند.

از مت سبک استفاده کنید

به همون اندازه که نرم بودن مت مهم است، سبک بودن اون هم اهمیت دارد. حداکثر وزن مت بهتر است که ۲ کیلوگرم باشد و نه بیشتر.

Stack of yoga mats

برای خرید مت گران تر اما با کیفیت تر،‌ تردید نکنید

منظور ما این نیست که شما رو به ولخرجی تشویق کنیم اما یک مت با کیفیت واقعاً ارزش پول خرج کردن رو دارد. از خریداری مت های ارزان اجتناب کنید. شاید در وهله اول، فکر کنید که برد کرده اید و توانسته اید پول خودتون رو پس انداز کنید اما خیلی زود متوجه خواهید شد که اشتباه کرده اید چون مت ارزان، خیلی زود خراب می شود و مجبور می شوید که اون رو دور بیندازید. این کار به محیط زیست هم صدمه می زند. توجه داشته باشید که مت نباید نازک و شل باشد.

مت مهیج و خوش آب و رنگ انتخاب کنید

مانند بسیاری از ابزاری که در زندگی از اونها استفاده می کنیم، مت هم باید برای ما جالب و چشم نواز باشد. اگر یک مت روشن و رنگارنگ یا متی که دارای طرح های جالب است، شما رو به ورزش کردن، ترغیب می کند، حتماً از این مت استفاده کنید و ورزش رو آغاز کنید.

آیا برای خرید مت مناسب آماده هستید؟

منبع : yeka.ir