hair

مشخص است که شما دوست ندارید هزینه زیادی بدهید و زمانتان را هدر دهید  تا رنگ موی دلخواه را برایتان انجام دهند ولی آنهارا خراب کنید   بسیاری از شیوه های روزانه ساده وجود دارد که رنگ مو را خراب میکند و تاثیر بسیار زیادی در خراب شدن رنگ دارند این موارد را بدقت بخوانید

 

  • آب

بااینکه از سالیان قبل شامپو به‌عنوان دلیل اصلی کمرنگ شدن یا تغییر رنگ مو معرفی‌شده است اما جالب است بدانید که آب به‌تنهایی یکی از دلایل تخریب و تغییر رنگ مو است. دایان مینار، از کارشناسان سالن‌های زیبایی نکسوس در نیویورک، می‌گوید: آب میزان فیبر را در مو افزایش می‌دهد و پوست سر را بلند می‌کند درنتیجه مولکول‌های حلّال در آب رنگ مو با آب از موی شما خارج می‌شوند. اگر موهایتان آسیب‌دیده باشند، آمادگی بیشتری برای از دست دادن رنگ خود دارند. راه پیشنهادی مینار استفاده از اسپری‌های رنگ مخصوص قبل از شستشو است که از کمرنگ شدن رنگ مو جلوگیری می‌کنند.

  • محصولات حالت‌دهنده مو

شاید منطقی نباشد اما بعضی روغن‌ها و سروم های مخصوصی که برای حالت دادن یا صاف کردن مو استفاده می‌کنید در طی زمان اثر معکوس دارند و به‌جای مراقبت به موی شما آسیب می‌زنند. این به این دلیل است که فرمول‌های این نوع محصولات معمولاً حاوی سیلیکون‌های سنگین هستند که به روی لایه بیرونی ساقه‌های مو می‌نشیند. مینار توضیح می‌دهد که: بعضی از سیلیکون‌ها روی مو گسترش می‌یابند و در این حالت آلودگی را به خود جذب می‌کنند و همین باعث می‌شود که رنگ موی شما زمخت و بد به نظر برسد.

  • تخریب فیزیکی

کوین منکوسو، آرایشگر و متخصص مراقبت مو، می‌گوید: رفتار خشن با مو به رنگ آن هم آسیب می‌زند. رفتارهای خشن یعنی با شانه یا برس به جان گره‌ها افتادن یا بستن محکم موها در بالای سر به‌طور مداوم. این کارها به انسجام مو صدمه می‌زند و باعث می‌شود که ساقه‌های مو آمادگی بیشتری برای از دست دادن رنگ داشته باشند و تغییر رنگ را سریع‌تر احساس کنید. برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد می‌کنیم که روزانه از یک مرطوب‌کننده به روی ساقه‌های خیس یا حتی خشک موهایتان استفاده کنید تا آسان‌تر بتوانید آن‌ها را شانه کنید و سعی کنید موقع بستن مو آن را خیلی محکم نبندید.

  • مدل دادن با گرمای زیاد 

مشخص است که دستگاه‌های داغ مو را می‌سوزاند. هرچقدر مو بیشتر آسیب ببیند، آب بیشتری جذب می‌کند و آمادگی بیشتری برای از دست دادن رنگ دارد. حتی اگر لایه‌های درونی مو هنوز مولکول‌های رنگ را داشته باشند وقتی مو آسیب‌دیده باشد، حالت سطح مو ظاهر خوبی ندارد. هدف ما چیست؟ صاف و نرم کردن مو و داشتن یک درخشندگی طبیعی درنتیجه برای حفاظت از مو در مقابل گرما می‌توانید از روغن‌های تغذیه‌کننده و محافظ مو استفاده کنید. محصول پیشنهادی ما روغن موی نکسوس است.

 

  • کوتاه نکردن 

کمی فکر کنید، انتهای ساقه‌های مو قدیمی‌ترین قسمت موهای شما هستند که درواقع بیشترین میزان گرما یا مواد شیمیایی را تحمل کرده‌اند درنتیجه در طی زمان بیشتر از بقیه مو آسیب‌دیده‌اند. به همین دلیل است که رنگ مو در این قسمت‌ها همیشه زودتر تغییر می‌کند. نتیجه‌گیری: رنگ قسمت‌های پایین مو زودتر تغییر می‌کند پس بین هر 10 تا 12 هفته، بسته به قد و سلامت مو، کمی از نوک آن کوتاه کنید. برای اینکه میزان آسیب را به حداقل برسانید و موهای سالم‌تری داشته باشید، کرم تقویت نوک موی نکسوس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

  • عدم استفاده از نرم‌کننده

نه‌تنها استفاده روزانه از نرم‌کننده و کرم‌های مرطوب‌کننده مو بلکه استفاده از ماسک مو نیز برای داشتن یک رنگ شفاف ضروری است. اگر موهایتان قوی باشد، با رنگ کردن‌های پیاپی آسیب کمتری می‌بینند. اما اگر مو آسیب‌دیده باشد و بخواهید آن را از بلوند به مشکی و از مشکی به قهوه‌ای تغییر رنگ دهید، هیچ‌کدام از رنگ‌ها آن‌طور که می‌خواهید در‌نمی‌آید.

  • اشعه ماورا بنفش

پرتوهای خورشید به انسجام شبکه مو آسیب می‌زنند و همان‌طور که تا الآن فهمیدیم، باعث کمرنگ شدن مو می‌شوند و البته عوارض بد دیگری مثل خشکی، شکنندگی و خشن شدن مو را نیز در پی‌دارند. منکوسو می‌گوید: متأسفانه محصولات مراقبت از مو هنوز دارای میزان کافی ضد آفتاب نیستند درنتیجه بهترین راه‌حل استفاده از یک کلاه تابستانی بزرگ است. برای جایگزین کردن رطوبت ازدست‌رفته مو در زیر آفتاب بهتر است روزانه از یک نرم‌کننده سبک استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود که قبل از بستن یا بافتن مو از یک ماسک موی مرطوب‌کننده استفاده کنید. این کار کمک می‌کند که ساقه‌های مو از سوختن به‌وسیله پرتو ماورا بنفش حفاظت بشود مخصوصاً قسمت‌های انتهایی و نوک مو که در معرض آسیب بیشتر هستند.

منبع : http://nikoo.com