hair

تاکنون  خیلی ها از دور و بر خود این سؤال را شنیده‌اید که موی کوتاه به صورتم می آید؟ در این صورت یک تکنیک را برایتان آموزش می دهیم که براحتی می توانیم ببینیم موی کوتاه به صورت چه کسانی می آید

این سؤال یک جواب کوتاه دارد و آن‌هم یک خط کش 5.5 سانتی‌متری است. معجزه‌ این اندازه‌گیری را جان فریدا، آرایشگر و تولیدکننده محصولات زیبایی کشف کرد. گیل رابینسون یکی از مدیران بین‌المللی آموزش زیبایی و از آرایشگران ارشد سالن‌های زیبایی جان فریدا در انگلستان می‌گوید که همه‌چیز به زوایا بستگی دارد. جان به بررسی انواع مختلف صورت‌ها پرداخت و به نتیجه رسید که استخوان فک می‌تواند مشخص کند که یک فرد موی کوتاه داشته باشد یا بلند. به نظر او نتیجه اندازه‌گیری‌ها قابل‌اعتماد، دقیق و ساده است که کاملاً نشان می‌دهد تا چه اندازه باید مو را کوتاه یا بلند نگه‌داریم.

روش اندازه‌گیری: برای این کار باید یک مداد یا خودکار را به‌صورت افقی زیر چانه خود بگیرید و یک خط کش را به شکل عمودی کنار گوشتان نگه‌دارید. اندازه محل تقاطع خط کش و مداد را بخوانید. اگر کمتر از 5.5 سانتیمتر بود، شما با موهای کوتاه فوق‌العاده می‌شوید و اگر بیشتر از این اندازه بود موهای بلند بهترین گزینه برای صورت شماست.
hair2
همان‌طور که در تصویر زیر هم مشخص است این اندازه‌گیری روی میشل ویلیامز و کیم کارداشیان به‌خوبی جواب داده است. اگر به صورت آدری هپبورن در کنار سارا جسیکا پارکر فکر کنید که دیگر مثل روز برایتان روشن می‌شود.

پس شما هم این بار هنگام کوتاه کردن مو به این اندازه‌گیری رجوع و اعتماد کنید اما به‌هرحال گاهی اوقات هم هست که دوست ندارید به هیچ‌کدام این حرف‌ها توجه کنید و می‌خواهید هر مدل مویی که دوست دارید داشته باشید. درست است؟

منبع : nikoo.com