sunmax2-1

در بررسی های انجام شده میدانیم که ژلهای تزریقی جوان کننده پوست دار ای عیب های زیادی هستند و اصلا موادی وجود ندارد که پوست را جوان کند و به پوست ضرر نرساند .همیشه در کنار موارد مثبت  موارد منفی زیادی  وجوددارد حتی گرانترین مواد و ژلها و کرمها هم اینگونه هستند. وقتی کسی مشتاق است که جوان  و زیبا شود باید ضررهای آن را نیز بپذیرد

در میان تمام معایبی که از ژل های تزریقی می شنویم گاهی این پر کننده ها با تقویت کلاژن پوست به هرچه جوان تر شدن پوست کمک می کند.

امیر هوشنگ احسانی، متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: ژل یک ماده خارجی است و انواع مختلف آن در بازار وجود دارد که ژل های تزریقی به ۳ گروه تقسیم می شوند.

ژل های تزریقی برای تقویت کلاژن پوست

وی افزود: ژل ها به سه گروه موقت، نیمه دائمی و دائمی تقسیم می شوند. وی در ادامه گفت: امروزه ژل دائمی که تمام استانداردهای دارویی را داشته باشد و هیچگونه عارضه ای نداشته باشد، ساخته نشده است. وی خاطرنشان کرد: ژل های موقت از متداول ترین انواع ژل ها هستند، که این ژل ها از (هیالورنیک) اسید ساخته شده اند که علاوه بر جبران حجم از دست رفته، سنتز کلاژن را نیز تحریک می کنند که به این ترتیب پوست قوام بیشتری پیدا می کند.

وی اذعان داشت: هیالورنیک اسید، ماده ای است به صورت طبیعی که در پوست وجود دارد ولی با افزایش سن، میزان آن در پوست به شدت کاهش می یابد. وی اظهار داشت: با تزریق ژل، این ماده را وارد پوست می کنند تا بتوانند عمق چین به وجود آمده روی پوست را کاهش دهد. وی افزود: ژل ها ۶ تا ۵ ماه بعد، تجزیه و جذب پوست میشوند و از بین می روند.

وی در خاتمه گفت: برای از بین بردن کبودی که ناشی از تزریق ژل است بهتر است از آناناس، قرص های ویتامین c کمپرس سرد در اوایل و بعد کمپرس گرم استفاده شود.

منبع-آرایشک