eye-51

مبارزه با  چین و چروک پوست فقط مخصوص افراد پیر نیست. خانمهایی که در سنین جوانی هستند بخاطر پیشگیری از پیری پوست نیز از محصولات ضد پیری استفاده میکنند. بسیاری از اشخاصی که  از کرمهای ضد پیری استفاده میکنند نوجوان هستند و حتی سن انها به بیست سال نرسیده است. دراین بخش درباره زمان مناسب استفاده از این کرمها مطالبی را بیان میکنیم

عوارض شروع زود هنگام در استفاده از کرم های ضدچروک

یکی از اشتباهاتی که افراد مرتکب می شوند این است که فکر می کنند هرچه در سنین پایین تر از محصولات ضد چروک استفاده کنند ، پوست، نرمی و لطافت خود را برای همیشه حفظ خواهد کرد.

استفاده از این کرم ها شبیه آن است که یک فرد ۲۵ ساله از محصولاتی استفاده کند که برای افراد ۴۰ ساله طراحی شده است.

استفاده از این محصولات در سنین پایین می تواند تاثیرات بالعکس روی پوست داشته باشد : استفاده از این محصولات سرعت پیر شدن پوست را افزایش می دهد و ممکن است خسارات درمان ناپذیری داشته باشد. دلایل به وجود آمدن این تاثیرات منفی چیست؟

۱- کرم های ضد پیری برای پوست های جوان بسیار قوی است

کرم های ضد چروک و ضد پیری به دلیل قوی بودن ترکیباتشان موجب بسته شدن منافذ پوست، خفگی پوست و  به وجود آمدن جوش و ناصافی برای کسانی می شوند که پوستشان به این کرم ها نیازی ندارد.

این کرم ها تعریق بدن را که به تعدیل دمای پوست و دفع توکسین ها کمک می کند، افزایش می دهند. در نتیجه پوست نمی تواند به خوبی تنفس کند و توکسین ها( زهرآبه ها) در داخل پوست حبس می شوند و موجب به وجود آمدن انواع جوش ها می شوند.

۲- ترکیبات موجود در این کرم ها با پوست های جوان سازگار نیست

ترکیباتی که امروزه در کرم های ضدپیری استفاده می شوند پوست را در زمان کوتاهتری عوض می کنند. بدین ترتیب سلول های مرده به سرعت از بین می روند و تعویض می شوند؛ حال آن که سرعت زیاد این عملکرد برای پوست های جوان توصیه نمی شود؛ زیرا موجب از بین رفتن انعطاف، استحکام و رطوبت پوست می شود.

۳- خطر ایجاد حساسیت و التهاب پوستی بر اثر استفاده از این محصولات

پوست های جوان بسیار حساس هستند و به سرعت نسبت به محصولات نامناسب آرایشی عکس العمل نشان می دهند. در نتیجه برای این پوست ها نباید از ترکیبات قوی استفاده کرد. زیرا خطر زبر شدن پوست، ایجاد التهاب و انواع آلرژی ها را به دنبال دارد.

پوست به زمان بسیار طولانی  نیاز دارد تا به از بین رفتن این آلرژی ها واکنش نشان دهد.

۴- افزایش حساسیت پوست به نور خورشید

لوازم آرایش نامناسب پوست را نسبت به نور خورشید حساس تر می کند. در واقع پوست با قرار گرفتن زیر نور خورشید در زمان بسیار کوتاه آسیب می بیند: زبری، بیرون ریختن جوش های پوستی، خارش و… .

درنتیجه در هر سنی از موادی استفاده کنید که مناسب همان سن است. بهتر است که برای استفاده از این کرم ها با متخصص پوست مشورت کنید.

در پایان باید گفت که بهترین روش برای جلوگیری از پیری پوست ، مصرف نکردن انواع دخانیات است.